Książę William wraca do pracy w pogotowiu lotniczym?

Jak donosi "The Sun" książę William ma zamiar jak najszybciej powrócić do pracy pilota karetki powietrznej w brytyjskim National Health Service. Książę chce aktywnie uczestniczyć w walce z pandemią wirusa Covid-19 i wrócić do służby medycznej, którą zakończył w 2017 roku (pilotował ambulans powietrzny przez dwa lata).

"William poważnie rozważa powrót do latania karetką powietrzną, by pomóc w czasach pandemii. Wie, że cały kraj robi, co może i chce pomóc. Ale to skomplikowane, bo opuścił tę pracę po to, by móc poświęcić się w pełni oficjalnym obowiązkom . Ta rola w rodzinie królewskiej jest teraz jeszcze ważniejsza, biorąc pod uwagę, że książę Karol był chory, Harry i Meghan się odsunęli, a Andrew został wykluczony z życia publicznego. Ale mimo to William bardzo chce zrobić wszystko, co w jego mocy, by pomóc"., mówi osoba z bliskiego otoczenia w rozmowie z tytułem "The Sun".

Podczas pracy dla NHS młody Windsor pilotował śmigłowiec - karetkę, a swoje comiesięczne wynagrodzenie przekazywał na charytatywną fundację medyków. Ma za sobą lotniczą szkołę wojskową, od 2010 roku pracował jako drugi pilot a później wojskowy dowódca morskiego śmigłowca ratunkowego Sea King. Jednym z jego głównych obowiązków w tamtych latach było ratowanie marynarzy z pływających po morzu statków i pomoc dla robotników na platformach wiertniczych, wiele kilometrów od lądu.

William znany jest z zaangażowania w sprawę, wspiera finansowo i PRowo wiele fundacji, w tym afrykańską organizację na rzecz dzikich zwierząt African Wildlife Foundation, fundację przeciw przemocy BeatBullying, Children in Crisis czy organizację na cześć swojej zmarłej tragicznie matki - Diana Princess of Wales Memorial Fund.