Książę Harry oświadczy się Meghan Markle?

Plotki o rychłych zaręczynach Księcia Harry'ego z amerykańską aktorką Meghan Markle pojawiają się regularnie od kilku miesięcy. Teraz, gdy para pojechała razem na wakacje do Afryki, wielu sądziło, że Markle wróci już z pierścionkiem zaręczynowym na palcu. Głos w sprawie zabrał jednak były osobisty kucharz Lady Diany, Darren McGrady, który doskonale zna zwyczaje rodziny królewskiej - w rozmowie z magazynem "Hello!" stwierdził, że do zaręczyn na pewno nie dojdzie w tym miesiącu. Dlaczego? Bo 31 sierpnia przypada 20. rocznica śmierci Księżnej Diany, para nie może więc przyćmić tego wydarzenia. Wg McGrady'ego kolejne miesiące również się sprzyjają oświadczynom: np. w listopadzie rodzina królewska będzie świętować platynową rocznicę ślubu Królowej Elżbiety i Księcia Filipa. Możemy za to spodziewać się, że para zaręczy się w grudniu, bo dzięki temu Meghan Markle będzie mogła spędzić Boże Narodzenie z Harrym (jako jego narzeczona będzie należeć do rodziny).

 

Księżniczka Meghan Markle?

Rachel Meghan Markle jest o 4 lata starsza od Harry'ego. Urodziła się i mieszka w Los Angeles (choć coraz częściej mówi się o jej przeprowadzce do Londynu). Widzowie telewizyjni znają ją przede wszystkim z serialu "Suits", ale Markle grała także w długometrażowych filmach, m.in. u boku Roberta Pattinsona ("Twój na zawsze") i Ashtona Kutchera ("Zupełnie jak miłość"). W 2013 roku aktorka rozwiodła się z pierwszym mężem, Trevorem Engelsonem.

Co ciekawe, po ślubie z Harrym Meghan Markle nie uzyska tytułu Księżniczki Meghan - ten przywilej przysługuje jedynie osobom urodzonym w rodzinie królewskiej. To dlatego np. Diana nie była Księżniczką Dianą, ale jej oficjalny tytuł brzmiał: Diana, Księżna Walii. Podobnie Kate Middleton - tytułuje się ją: Catherine, Księżna Cambridge. Po ślubie Meghan prawdopodobnie przyjmie kobiecą wersję tytułu męża, w oryginale będzie on brzmiał dość dziwnie: HRH Princess Henry of Wales (HRH oznacza "His Royal Highness"). Jeśli zaś Harry w dniu ślubu uzyska tytuł Księcia, Meghan zostanie Księżną.