Ksiądz Franciszek Głód daje kazania na Twitterze

Ksiądz Franciszek Głód od grudnia 2016 prowadzi konto na Twitterze i jest na nim bardzo aktywny. Franciszek Głód jako teolog i doktor filozofii chrześcijańskiej postanowił zejść z kościelnej ambony i spotkać się ze "zbłąkanymi owieczkami" w mediach społecznościowych. Ten sposób komunikacji widać bardzo przypadł do gustu księdzu, ponieważ ksiądz Głód potrafi zamieszczać na swoim profilu na Twitterze kilka wpisów dziennie.

Ksiądz Franciszek Głód nie boi się poruszać każdych tematów: pisze o antykoncepcji, wychowaniu w rodzinie, czy roli kobiet w małżeństwie. Jego poglądy budzą wiele kontrowersji, ponieważ ksiądz Głód stereotypowo postrzega większość spraw.

Niedawno głośnym echem odbiła się wypowiedź księdza Głoda o roli kobiety w małżeństwie. Ksiądz uświadamiał nam, kobietom, jak powinnyśmy zadbać o męża, który zmęczony wraca po pracy do domu.

Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć! - napisał ksiądz Franciszek Głód na Twitterze

Czy ksiądz nie wie, że współczesne kobiety oprócz domu i rodziny, podobnie jak mężczyźni pracują zawodowo i również utrzymują dom, a partnerstwo w małżeństwie polega na "wzajemnej pomocy" a nie tylko stawianiu mężczyzny na piedestale?

Ksiądz Franciszek Głód oskarża kobiety, że prowokują mężczyzn?

Ostatni wpis księdza Franciszka ponownie wywołał falę dyskusji i zażenowania. Ksiądz Głód zarzucił kobietom, że swoim strojem i zachowaniem prowokują mężczyzn i rozbudzają ich seksualność.

Ksiądz uważa, że niestosowne ubieranie się wielu dziewczyn i kobiet przyczynia się do popełniania grzechów przez mężczyzn.

Czy swoją wypowiedzią, ksiądz Franciszek Głód rozgrzesza wszystkich mężczyzn, którzy biedni i nieświadomi grzeszą przez nas kobiety?

Czy ksiądz chce w nas wzbudzić poczucie winy, tak, że za każdym razem, kiedy założymy krótkie szorty, czy sukienkę, bo przecież jest lato, mamy się czuć winne, że mężczyzna patrzy na nas pożądliwym okiem

Dlaczego w czasach, kiedy na jaw wyszło tyle spraw związanych z molestowaniem kobiet przez mężczyzn, które przez lata były skrywane, duchowny nie potrafi trzeźwo spojrzeć na sprawę i moralizować również mężczyzn zwracając im uwagę na szacunek wobec kobiet, żon i matek