Krystyna Pawłowicz o filmie Patryka Vegi "Polityka"

Film "Polityka" Patryka Vegi właśnie miał swoją oficjalną premierę. Ta produkcja już od początków powstawania budziła kontrowersje. Władza rządząca zarzucała reżyserowi, że to zamierzony efekt, żeby przedstawić polityków w negatywnym świetle tuż przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w listopadzie.

Znana z ciętego języka posłanka Krystyna Pawłowicz w czerwcu na swoim Twitterze pisała: "Kolejny reżyser po panach Sekielskich,tym razem Patryk VEGA od „mocnych” filmów obyczajowych, za pośrednictwem Onetu już STRASZY, że tuż przed wyborami we wrześniu pokaże film=SWOJĄ „prawdę o politykach”. Byśmy widzieli na kogo głosować, a na kogo nie. Film ma „ustawić” wynik wyborów".

Teraz po premierze filmu "Polityka" Pawłowicz postanowiła ponownie "wsadzić szpilę" reżyserowi.

Panie Patryku, no i co? Wszyscy mówią, że chała ....Serdecznie pozdrawiam... - czytamy jej najnowszy wpis na Twitterze.

Film "Polityka" bije rekordy popularności

A dokładnie jego zwiastun na Youtubie, który w zaledwie trzy tygodnie ma już prawie 6 milionów wyświetleń, bijąc tym samym trailer filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego (5,6 mln wyświetleń na Youtube w rok). Na Facebooku zwiastun "Polityki" ma blisko 8 wyświetleń.

Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać! – tak o swoim filmie mówił Patryk Vega.

Film "Polityka" ma pokazać Polakom, co robią i jak zachowują się politycy, kiedy gasną światła kamer i spadają maski oraz jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu.

W najnowszym filmie Patryka Vegi zobaczymy postacie znane z polskiej sceny politycznej. W rolę Jarosława Kaczyńskiego wcielił się Andrzej Grabowski, Krystynę Pawłowicz zagrała Iwona Bielska, Beatę Szydło - Ewa Kasprzyk, Mateusza Morawieckiego - Marcin Bosak. 

Czy planujecie wybrać się do kina na film "Polityka"?