Krystyna Janda: nagroda na festiwalu Sundance

Krystyna Janda otrzymała nagrodę aktorską na zakończonym w niedzielę 35. Festiwalu Filmowym Sundance w USA. Krystyna Janda została doceniona za rolę w filmie Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia" ("Dolce Fine Giornata").

Krystyna Janda w filmie "Słodki koniec dnia" wcieliła się w postać Marii Linde, mieszkającej we Włoszech polskiej Żydówka i noblistki. Kreacja aktorska Jandy została również świetnie przyjęta przez krytyków między innymi "Variety" i "IndieWire".

Krystyna Janda w filmie "Słodki koniec dnia"

"Słodki koniec dnia" to nowy film Jacka Borcucha z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych, do którego scenariusz Borcuch napisał wspólnie z pisarzem ​​Szczepanem Twardochem. Krystyna Janda w filmie zagrała mieszkającą od lat w miasteczku Volterra Marię - polską poetkę, laureatkę Nagrody Nobla, autorytet moralny. Obok Krystyny Jandy, w roli jej córki zagrała Kasia Smutniak, polska aktorka i modelka, mieszkająca od lat na stałe we Włoszech, którą niedawno mogłyśmy podziwiać w filmie Paolo Sorrentino "Oni".

"Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje." - czytamy w opisie dystrybutora filmu.

"Słodki koniec dnia" z Krystyną Jandą premierowo na festiwalu Sundance

Festiwal Sundance to największy i najgłośniejszy festiwal kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Odbywa się corocznie w Park City w stanie Utah. Przewodniczącą tegorocznego jury była Jane Campion. Film Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia” właśnie na tym ważnym festiwalu miał swoją światową premierę.

Jacek Borcuch, który już po raz trzeci bierze udział w słynnym festiwalu (wcześniej prezentował tam filmy „Wszystko, co kocham” i „Nieulotne”) tak mówił jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu: "Sundance to niezwykłe doświadczenie. To jeden z najważniejszych filmowych festiwali świata. Jego klimat jest nieporównywalny z niczym, co znam. Wracam tam, jak do rodziny za oceanem, z nadzieją na dobry czas i wielkie emocje."

Krystyna Janda, która na swoim Instagramie zamieściła informacje o nagrodzie na festiwalu w Sundance, odbiera gratulacje od wszystkich. Szczere gratulacje złożyli jej między innymi: Roma Gąsiorowska, Karolina Korwin Piotrowska, Maciej Zakościelny, czy Agata Buzek.

My też gratulujemy Pani Krystynie Jandzie tej wspaniałej nagrody na festiwalu Sundance.