Krótkie życzenia urodzinowe – uniwersalne 

Gotowe życzenie urodzinowe pozwalają zaoszczędzić czas, jaki musiałbyś poświecić na ich samodzielne ułożenie. Poznaj kilka pomysłów na uniwersalne wiersze, które możesz złożyć każdemu – np. mamie, tacie, siostrze, bratu czy przyjacielowi. 

„Zanim się rozpocznie przyjęcie, życzę Ci, żeby Cię nigdy nie opuszczało szczęście. Niech uśmiech nie znika szybko z Twojej twarzy i spełni się wszystko, co Ci się zamarzy"

„Dziś są Twoje urodziny, nie rób takiej dziwnej miny. Pragnę złożyć Ci życzenia – zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia” 

„Urodziny to ważny dzień, w których niech odejdzie czarnego mroku cień. Ciesz się życiem, nie bój się marzyć, aby to co dobre mogło Ci się przydarzyć” 

„W dniu Twoich urodzin chcę życzyć Ci wszystkiego, co najlepsze. Spełnienia marzeń, wiary w siebie, miłości, wdzięczności i radości każdego dnia” 

„Drogi Solenizancie, chcę Ci złożyć szczere i serdeczne życzenia – zdrowia, miłości, wytrwałości, wsparcia ze strony najbliższych oraz wymarzonych prezentów” 

Zobacz także:

Zobacz także:

Krótkie życzenia urodzinowe dla mamy 

Dla swojej mamy warto złożyć wzruszające życzenia urodzinowe, które pozwolą wyrazić wdzięczność. Pozwól jej poczuć, jak ważną jest dla ciebie osobą i jak bardzo dziękujesz jej za każdą wspólnie spędzoną chwilę. 

„Kochana Mamo! Jesteś mi cenna jak róży kwiat, a bez Ciebie smutny byłby świat. Dzisiaj w dniu urodzin, niech uśmiech na Twej twarzy zagości. Bądź nam szczęśliwa i pełna radości.” 

„Ukochana Mamo! W dniu Twoich urodzin składam Ci najpiękniejsze życzenia. Niech Ci zdrowie dopisuje, marzenia się spełniają, a każdy dzień będzie powodem do radości” 

„Droga Mamusiu! W tym ważnym dla Ciebie dniu chcę Ci powiedzieć, jak bardzo jesteś dla mnie ważna. Dziękuję za każdą chwilę i życzę, abyś zawsze czuła się ważna, kochana i doceniana”  

„Moja cudowna Mamo, w dniu Twoich urodzin chcę przekazać Ci krótkie, lecz szczere życzenia. Bądź zdrowa, spełniaj swoje marzenia oraz pamiętaj o tym, jak bardzo Cię kocham” 

Przeczytaj również:

Krótkie życzenia urodzinowe dla taty 

Piękne życzenia na urodziny należą się również ojcu. Nie muszą być one długie, zwłaszcza jeżeli tato nie lubi okazywania uczuć. 

„Drogi Tato, w dniu urodzin niech opuszczą Cię wszystkie smutki i zmartwienia. Bądź szczęśliwy, spełniaj swoje marzenia i otaczaj się tylko dobrymi, życzliwymi ludźmi"

„Drogi Tatusiu, bądź szczęśliwy, niech uśmiech nie znika z Twojej twarzy, a każdy dzień będzie okazją do rozwoju” 

„Kochany Tato, w dniu Twoich urodzin chcę, żebyś wiedział, że o Tobie pamiętam. Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze. Bądź zawsze sobą, nie poddawaj się i odważnie krocz przez życie” 

„Najdroższy Tato, z okazji Twoich urodzin życzę Ci pomyślności, zdrowia, codziennej pasji i niezłomnej nadziei” 

„Ukochany Tatusiu, drogi Solenizancie. Życzę Ci, abyś zawsze czuł się kochany i ważny. Miej odwagę marzyć i wytrwale dąż do swoich celów” 

Zobacz też: 

Krótkie życzenia urodzinowe dla przyjaciółki 

Pora na życzenia urodzinowe dla kobiety, którą możesz nazwać swoją przyjaciółką. Zapewne dzielą was wspólne wartości i wspomnienia, do których warto nawiązać w treści życzeń. 

„Moja droga Przyjaciółko, w dniu Twoich urodzin chcę podziękować za wszystkie wspólnie spędzone chwile. Życzę Ci, abyś zawsze była tak dobrą i uczynną kobietą. Spełniaj marzenia, nie wątp w siebie i pamiętaj, że w każdej sytuacji możesz na mnie liczyć” 

„Najdroższa Przyjaciółko, chcę dziś złożyć Ci krótkie życzenia urodzinowe. Dużo wiary w siebie, wytrwałości, miłości i wdzięczności na co dzień. Bądź zawsze sobą i rób to, co podpowiada Ci serce. Wierz w siebie, pokonuj pojawiające się przeszkody i nigdy nie wątp, że jesteś wspaniałą, wartościową osobą"

„Kochana Przyjaciółko, przyjmij dziś ode mnie te krótkie życzenia urodzinowe. Ciesz się życiem, spotkaj wymarzoną miłość i znajduj zawsze czas na to, co lubisz” 

„Najukochańsza Przyjaciółko, życzę Ci spełnienia wszystkich pragnień Twojego serca. Niech przez cały dzień nie znika uśmiech z Twojej twarzy, a cały kolejny rok dostarcza wielu powodów do radości” 

Krótkie życzenia urodzinowe dla kolegi  

W wielu zakładach pracy obowiązuje zwyczaj, zgodnie z którym współpracownikom przekazuje się dedykacje urodzinowe, a następnie wręcza wspólny prezent. Życzenia najczęściej dotyczą sukcesów zawodowych, a także odnoszą się do życia prywatnego solenizanta. 

„Drogi Współpracowniku, w dniu Twojego święta przyjmij od całego zespołu szczere życzenia. Samych sukcesów w życiu zawodowym i poczucia samorealizacji w pracy. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie” 

„Kochany Kolego z pracy, w dniu Twoich urodzin chcemy życzyć Ci, abyś zawsze czuł się w pracy doceniany i szanowany. Rozwijaj się, pokonuj kolejne wyzwania, a także ciesz się udanym życiem prywatnym” 

„Drogi Kolego z pracy, dziś jest najlepsza okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność za Twój trud wkładany w pracę. Życzymy Ci, abyś zawsze miał siłę do podejmowania kolejnych wyzwań i nigdy nie wątpił w swoje możliwości” 

To Cię też zainteresuje:

Krótkie życzenia urodzinowe dla dziecka

Często szukamy pomysłów na życzenia urodzinowe dla dziecka. Czy to z okazji ukończenia pierwszego roczku, czy z okazji kolejnych urodzin. Takie życzenia warto wpisać do kartki urodzinowej lub książeczki. Dzięki temu dziecko będzie miała pamiątkę na przyszłość. W zależności czy lubicie życzenia urodzinowe dla dziecka w formie zabawnej czy raczej poważniejsze, zebrałyśmy poniżej krótkie życzenia urodzinowe dla dziecka:

"Na pierwsze urodzinki Życzymy dziarskiej minki, Pomysłów stu i sił, Byś wciąż tak słodki był. W pierwszym wagonie olbrzymie słonie. Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie... Na samym końcu pyszny tort jedzie... Zające wołają z miną uśmiechniętą: Dziś jest Twoje święto!"

"Do zabawy mnóstwa siły, Żeby każdy dzień był miły. Pełen śmiechu i radości, Stu urodzinowych gości, Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków, Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie... dziś życzy."

"Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki."

"Ile świeci gwiazd na niebie, Ile w rybie ości, Tyle razy ściskam Ciebie, Życząc szczęścia i radości."

"Dla naszego psotnika, Co koziołki wciąż fika: Życzymy radości, Uśmiechu, miłości!"

"Najlepsze życzonka, Pięknego w życiu słonka, Smutków małych jak biedronka, I szczęścia wielkiego jak smok!"

"Nie tylko życzenia dla Ciebie mamy, również tysiąc całusów, bo Cię Kochamy!"

"Dużo uśmiechu, a mało złości, Jak najmniej smutków, wiele radości, Długich wakacji i moc słodyczy. Tego Ci dzisiaj... życzy."

Przeczytaj także: