Jak upinać krótkie włosy?

Ponieważ nie mamy ich do dyspozycji zbyt wiele, pierwszy krok to nadanie fryzurze objętości. Zanim przystąpimy do upinania, najpierw kręcimy włosy na lokówce. Dzięki temu upięcie będzie większe i bardziej przestrzenne - zupełnie tak, jakby było wykonane z długich włosów. Kręcenie loków nie jest jednak koniecznością. Jeśli Twoje włosy niezbyt dobrze się kręcą lub zwyczajnie nie przepadasz za takim lookiem, równie dobrze możesz z tego zrezygnować. W tym sezonie bardzo modne są minimalistyczne, gładkie koczki, którym wcale nie przeszkadza to, że włosy są krótkie. A jeśli potrzebujesz ekspresowej fryzury, chwyć po paśmie włosów z przodu z każdej strony i upnij je na środku głowy z tyłu. Wieczorowego charakteru dodadzą modne biżuteryjne spinki lub ozdobna kokarda. 

Krótkie fryzury: asymetryczne niskie upięcie z warkoczami

Dzielimy włosy na trzy partie. Zagarniamy te ze środka, lekko skręcamy pasmo i spinamy je w połowie długości z tyłu głowy. To, co poniżej zwijamy w niedbały koczek i upinamy. Włosy z lewej strony zaplatamy w warkocz i dopinamy do koka. To samo robimy z pasmami z drugiej strony - i gotowe!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BRAIDS | UPDOS | INSPIRATION (@beyondtheponytail) Gru 27, 2018 o 9:11 PST

Krótkie fryzury: korona z warkoczem

Zaczynając mniej więcej na wysokości skroni, zaplatamy luźny, dobierany warkocz z jednej strony i związujemy go gumką. Następnie robimy to samo z włosami z drugiej strony. Na końcu łączymy warkocze upinając je na dole. Ukrywamy końcówki włosów i gumki.

Krótkie fryzury: klasyczne niskie upięcie

Mocno skręcone włosy dzielimy na mniejsze partie, po 3-4 po każdej stronie głowy. Zaczynając od środka, upinamy kolejne pasma, kierując je do środka. Na końcu poprawiamy konstrukcję i lekko unosimy włosy na czubku głowy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez sizarz.com (@keepitstyled) Lut 21, 2019 o 4:48 PST