Kwas hialuronowy: czy warto go stosować?

Kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiej skóry. Jego zadaniem jest zapewnianie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry właściwej, w której ulokowane jest składające się z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” fascynującej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dlatego, że kwas hialuronowy fenomenalnie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyłączyć nawet 250 cząsteczek, więc nie dziwi jego sława jednego z najlepszych składników o działaniu nawilżającym. Kwas hialuronowy nie tylko uzupełnia braki nawilżenia, ale również stymuluje procesy odnowy skóry. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo chroni przed ponowną utratą nawilżenia. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów powstawania zmarszczek jest nieskuteczne nawilżanie skóry.

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to droga donikąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z odwodnienia naskórka. Najskuteczniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto sięgać po krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia wymarzoną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ulgę odwodnionym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie jest komodogenny - nie powoduje powstawania wągrów. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko prawidłowo nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadaktywnością gruczołów łojowych.

Skóra nadreaktywna wymaga wyjątkowego traktowania. W walce o odrobinę ukojenia nie można zapomnieć o najważniejszym aspekcie pielęgnacji, czyli nawilżaniu skóry. Przy cerze mieszanej koniecznie zdecyduj się na preparaty nie tylko głęboko nawilżające, ale także hipoalergiczne oraz pobudzające naturalną odbudowę podrażnionego naskórka. Z tymi zadaniami najlepiej poradzi sobie krem z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest szalenie skuteczny w dostarczaniu głębokiego uczucia nawilżenia naskórka, a dodatkowo świetnie rewitalizuje skórę. Jest przy tym dobrze tolerowany nawet przez skłonną do alergii skórę, co czyni go absolutnym must-have w łazience posiadaczki cery wrażliwej.

Nie musisz zwlekać ze stosowaniem kremu z kwasem hialuronowym. Oprócz świetnych efektów charakteryzuje go uniwersalność. Pasuje każdemu rodzajowi skóry, w każdym wieku i o każdej porze dnia.