Jak walczyć z przebarwieniami?

Przebarwienia na skórze są efektem nieprawidłowej pracy melanocytow - komórek produkujących barwnik, melaninę. Kiedy są nadaktywne, lub jest w danym obszarze za dużo, mogą powodować powstawanie ciemnych plamek na skórze, które nazywamy zmianami pigmentacyjnymi. Takim sytuacjom sprzyja ekspozycja na promieniowanie UV (na przykład opalanie się na słońcu i w solarium), przebarwienia mogą być też skutkiem zaburzeń hormonalnych, przyjmowania niektórych leków, a także być pozostałością stanów zapalnych. Walka z przebarwieniami nie jest łatwa - ważne, aby działać dwutorowo - usuwać widoczne już "niedoskonałości" przy pomocy złuszczających kwasów i jednocześnie zapobiegać powstawaniu nowych, przez stosowanie substancji oddziałujących na proces melanogenezy. Oto trzy produkty, które są skuteczne i nie podrażniają skóry. 

Casmara - skoncentrowane serum Lightening

Serum swoją skuteczność zawdzięcza działaniu zarówno silnych kwasów, jak i składników odżywczych, które pomagają skórze w regeneracji i zachowaniu jędrności. W składzie znajdziemy kwas kojowy, który nie tylko rozjaśnia istniejące przebarwienia, ale zapobiega powstawaniu kolejnych zmian pigmentacyjnych, ma też właściwości antygrzybicze i antybakteryjne, dlatego świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej, również przy tzw. "trądziku po 30-stce". Kolejnymi agentami do zadań specjalnych są tu kwas traneksamowy i oktadekadienowy, które hamują nadmierną kumulację melaniny, odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień. Dzieła dopełnia kwas migdałowy, który delikatnie złuszcza naskórek i przywracając cerze jej blask. 

Zobacz też: Kremy do rąk na zmarszczki, przebarwienia i ekstremalnie suchą skórę – TOP 5

Pharmaceris - depigmentacyjne serum na przebarwienia

Ten kosmetyk to prawdziwe zbawienie dla "wrażliwców" - mimo silnego składu, jest tolerowany przez większość skór reaktywnych. Co zawiera? Mieszankę kwasów: migdałowego, salicylowego i cytrynowego, a także wspomagającą witaminę C. Kwasy złuszczają naskórek, a także oddziałując na proces melanogenezy hamują powstawanie przebarwień. Witamina C jest doskonałym antyoksydantem, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Serum Acipeel 3X nie odbarwia zdrowej skóry - niweluje tylko przebarwienia i ujednolica jej koloryt.

Peace Out Dark Spots - plastry na przebarwienia

Teraz coś dla osób, które chcą pozbyć się pojedynczych przebarwień - stosunkowo nowe na rynku plastry, które niwelują niedoskonałości w ciągu 2 tygodni (wystarczą około 4 użycia). Każdy plasterek nasączony jest kwasem traneksamowym, wzmacniającym skórę niacynamidem i wyciągiem z lukrecji. Ponadto, strona, którą przykleja się do skóry wyposażona jest w małe "igiełki", które zwiększają penetrację naskórka przez składniki aktywne. Sprawdzą się w przypadku drobnych zmian jak pozostałości po trądziku, czy przebarwieniach posłonecznych.