Mineralne cienie do powiek - zalety

Cienie do powiek z minerałami różnią się od zwykłych cieni: są sypkie, bardzo trwałe, nie spływają, a do tego mineralne pigmenty pielęgnują skórę. Dużą zaletą mineralnych cieni do powiek są też różne możliwości ich nakładania - w zależności od sposobu, w jaki zaaplikujemy cienie, efekt będzie całkiem inny. 

Mineralne cienie do powiek - jak nakładać?

Cienie mineralne nakładamy tradycyjnie - pędzelkiem do cieni, który jednak nie powinien być zbyt duży ani mieć rzadkiego włosia. Idealny będzie gęsty, drobny pędzelek. Do aplikacji mineralnych cieni na pewno nie sprawdzi się pipeta z gąbką!

Sypka struktura mineralnych cieni pozwala na dowolne mieszanie ich ze sobą, dzięki czemu można uzyskać oryginalne kolory i odcienie!

Mineralne cienie do powiek można nakładać na dwa sposoby:

  • cienie mineralne nakładane na sucho: rozcieramy pędzelkiem, wykonując okrężne ruchy na powiece; dokładamy kolejne warstwy cienia, aby uzyskać mocniejszy efekt
  • cienie mineralne nakładane na mokro: nanosimy cienie zwilżonym pędzelkiem, malując linie jak eyelinerem; uwaga, TRIK: dokładanie kolejnych warstw cienia na mokro da połyskujący, holograficzny efekt!