1. Szampon trzeba zmieniać co 3 miesiące
PRAWDA czy FAŁSZ?
Nie można „uodpornić” się na szampon! Stosujesz od lat ten sam, ukochany? Spokojnie, możesz używać go na okrągło. Zmień go, dopiero kiedy pojawią się problemy ze skórą (łupież, podrażnienie) lub po koloryzacji. Wtedy skoncentruj się na ochronie koloru.

2. Pasta do zębów leczy
WYPRYSKI PRAWDA czy FAŁSZ?
OK, choć dermatolog raczej nie poleci ci tego sposobu (pasty zawierają wiele substancji drażniących). Nie da się ukryć, że pasta wysusza i działa antybakteryjnie (czytaj: wyprysk znika). W sytuacji awaryjnej – stosuj.

3. Wycinanie skórek szkodzi paznokciom
PRAWDA czy FAŁSZ?
Uszkodzenie skórek może grozić nawet infekcją bakteryjną (a w efekcie zniszczeniem płytki). Jeżeli nie masz pełnego zaufania do manikiurzystki, poproś ją o wariant biologiczny (bez użycia cążków). W domu sama odsuń skórki drewnianym patyczkiem lub – po każdym myciu rąk – końcówką szorstkiego ręcznika.

4. Wąchanie wielu zapachów męczy nos
PRAWDA czy FAŁSZ?
Prawda. Wybierając się do perfumerii, nie nastawiaj się na to, że przetestujesz wszystkie nowości. Czwartej kompozycji twój nos nie będzie już w stanie ocenić i to, co odczujesz jako lekko kwiatową nutę, może okazać się intensywną tuberozą. Ryzykujesz!

5. Krzyżowanie nóg przyczyną pajączków
PRAWDA czy FAŁSZ?
To akurat nie jest prawda. Co w takim razie je powoduje? Palenie papierosów, pigułki antykoncepcyjne, ciąża (chociaż tego ci nie odradzamy :-)) i oczywiście długie stanie. Zwłaszcza na obcasach! Najszybszy sposób na odciążenie układu krążenia? Nogi do góry!

6. Po goleniu włosy odrastają mocniejsze
PRAWDA czy FAŁSZ?
To tylko złudzenie optyczne. Włos skrócony maszynką ma równo ściętą końcówkę, przez co wydaje się mocniejszy (gdy rośnie naturalnie, jest cieńszy na końcu). W rzeczywistości na kondycję włosa ma wpływ wyłącznie twoja dieta.