Kosmetyczka pomogą kobietom, które przeszły raka piersi

The Attic Tanning & Beauty to wyjątkowy salon kosmetyczny. Jego założycielka Vicky Morgan nie jest zwykłą kosmetyczką. Pomaga ona kobietom, które w wyniku raka piersi musiały zostać poddane mastektomii. Aby ponownie nabrały pewności siebie, Vicky Morgan oferuje szczególną usługę. Kobieta zajmuje się wykonywaniem tatuaży, wyglądających jak sutki na zrekonstruowanych piersiach lub jeśli operacja nie została przeprowadzona, tatuuje skórę. To rodzaj procesu terapeutycznego dla kobiet, które musiały zmierzyć się z chorobą i przez mastektomię, która uratowała im życie, czują się mniej kobieco czy atrakcyjnie. Kosmetyczka chce pomóc kobietom, aby znów mogły czuć się komfortowo we własnej skórze. Musimy przyznać, że jej tatuaże są niezwykle realistyczne i wyglądają jak prawdziwe sutki.

 

Zobacz również: Księżniczki Disneya po mastektomii. Włoski artysta zwraca uwagę na ważny problem

Facebook zablokował zdjęcia sutków, uznając je za pornografię

Vicky Morgan swoją działalność od jakiegoś czasu promuje za pomocą Facebooka oraz Instagrama. Jednak Facebook zaczął blokować jej posty. Serwis społecznościowy uznał, że treści te są nieodpowiednie, zablokował zdjęcia i zakwalifikował je do kategorii ”seksualnych treści przestawiających nagość”. Facebook już od dawna prowadzi politykę blokowania zdjęć kobiecych sutków. Wywołuje to duże kontrowersje, ponieważ zdjęcia, na których widać męskie sutki są w pełni dopuszczone na serwisie i nie podlegają kwalifikacji do kategorii seksualnych treści. 

Tym, co również wywołało skandal, jest fakt, że zdjęcia kosmetyczki Vicky Morgan nie były banowane do czasu, kiedy zaczęła ona za pośrednictwem platformy społecznościowej reklamować swoje płatne usługi. Kiedy tylko stały się one promocją świadczeń wykonywanych w salonie, Facebook potraktował inaczej publikowane przez kosmetyczkę treści i uniemożliwił ich udostępnianie.

Rzecznik prasowy serwisu społecznościowego tłumaczy, że posty reklamowe obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia i to dlatego działalność kosmetyczki została zablokowana. Jednak ma nadzieje, że słuszną działalność kobieta będzie dalej promować na Facebooku jako tradycyjne posty, nie te reklamowe. 

Vicky Morgan nie zgadza się z decyzją władz Facebooka i nie tyle czuje się poszkodowana, ale uważa, że krzywda została wyrządzoną kobietom korzystającym z jej usług.

Rozumiem, że przepisy muszą być restrykcyjne, by w mediach społecznościowych nie pojawiały się nieodpowiednie reklamy. Jednak powinny istnieć regulacje, które uwzględniałyby usługi paramedyczne, takie jak moje - powiedziała Vicky Morgan.

Czy uważacie, że takie treści powinny znaleźć się na popularnym serwisie?  

Przeczytaj także: Boskie matki czyli kobiety, u których zdiagnozowano raka podczas ciąży