Koronawirus w Polsce. Najmłodsza ofiara wśród pielęgniarek

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Codziennie dowiadujemy się o wciąż przybywających, nowych zakażeniach. Niestety wśród ofiar znajdują się również pracownicy służby medycznej.

Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych poinformował o śmierci kolejnej z nich. "Zmarła 2 grudnia 2020 roku w wieku 37 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje"- czytamy na Facebooku. Pani Bogusława na co dzień pracowała w Szpitalu Grochowskim  w Warszawie. To najmłodsza ofiara pandemii wśród pielęgniarek.

Bogusława Janiec - Wołowska pracowała w Szpitalu Grochowskim w Warszawie. Jak podają media, koronawirusem zaraziła się w szpitalu i niestety bardzo źle znosiła chorobę. Jak podaje "Super Express", pozytywny wynik testu na COVID-19 potwierdzono u niej około 2 tygodni temu. Musiała być hospitalizowana. Nie pomogła nawet transfuzja krwi. "Super Express" podaje, że kobieta niedawno wzięła ślub.

 

 

Zobacz też: Koronawirus. Niezwykły przypadek - noworodek urodził się z przeciwciałami na COVID-19

Koronawirus w Polsce. Lekarze i pielęgniarki walczą na froncie

Przewodnicząca OZPiP, Krystyna Potok, przyznaje, że pielęgniarki są wykończone, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Boją się chodzić do pracy, ponieważ ryzyko zakażenia jest bardzo duże i nieustannie wzrasta. Personel szpitalny bardzo często jest zmuszony wykonywać  obowiązki na podwójnych obrotach -  „ (…)pracujemy w zmniejszonych obsadach pielęgniarskich. Ciężkie warunki pracy okupujemy swoim zdrowiem i życiem.”

Zobacz także:

Statystyki wskazują, że od listopada z powodu pandemii życie straciło 17 pielęgniarek, a od początku jej wybuchu 20. Premier Morawiecki zapewnia jednak, że personel medyczny jako pierwszy otrzyma szczepionki na COVID–19, które zostaną sprowadzone do Polski.

Pracownicy służby zdrowia - ratownicy, pielęgniarki i lekarze - to oni walczą na froncie i niejednokrotnie ratują nam życie, ryzykując swoje własne. Szanujmy ich pracę i przestrzegajmy zaleceń. Traktujmy pandemię koronawirusa poważnie.

Zobacz też:

Apel pielęgniarki, która ujawniła dramatyczną prawdę o pandemii. Prosi o rozsądek

Koronawirus a utrata węchu i smaku. Naukowcy odkryli ciekawą zależność