Cienie pod oczami - jak się ich pozbyć?

Cienie pod oczami, worki, sińce, podkowy, opuchlizna - to codzienna zmora większości z nas. Wraz z wiekiem nasza skóra traci gęstość i elastyczność, zaczynają się też pojawiać pierwsze zmarszczki. Zmiany te są najbardziej widoczne wokół oczu, gdzie skóra jest dużo cieńsza i delikatniejsza. Swoje robi też mimika. Do tego, skóra wokół oczu zdradza też nasze zmęczenie i niewyspanie, a gdy zdarzy nam się poważnie zarwać noc, nietrudno zauważyć efekty. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Krem pod oczy powinien na stałe zagościć w twojej kosmetyczce. Jeśli chcesz jednak rzeczywiście ukryć cienie pod oczami, zainwestuj w dobry korektor.

Korektor pod oczy - jaki wybrać?

Najlepiej, jeśli będzie on łączył działanie pielęgnacyjne z makijażem. Coraz więcej korektorów pod oczy zawiera witaminy i roślinne ekstrakty, które działają nawilżająco, odżywczo i antyoksydacyjnie. Taka kombinacja to najlepsze, co możesz zaoferować skórze wokół oczu. Wybierając korektor, zwróć też uwagę na jego konsystencję. Naturalny efekt zapewnią lekkie, płynne produkty, które nie obciążą skóry. Jeśli potrzebujesz mocniejszego krycia, wybierz korektor o gęstszej i bardziej aksamitnej formule lub produkt w sztyfcie.

Warto zwrócić też uwagę na sam sposób aplikacji. Jeśli chcesz uniknąć nieestetycznego "efektu ciasta" stosuj niewielką ilość produktu i w razie potrzeby dołóż kolejną cienką warstwę. Powszechnym błędem jest też nakładanie podkładu na korektor lub na odwrót. Taka ilość kolorowych kosmetyków sprawia, że zaczynają się one rolować. Jaki korektor pod oczy wybrać? Oto 10 najlepszych produktów!