Ombre lips - jaki błyszczyk wybrać?

Do ombrelips najbardziej polecamy matowe pomadki lub trwałe błyszczyki szybko zastygające na ustach. Konsystencja nakładanych produktów jest szczególnie istotna w kontekście trwałości makijażu. Mocno nawilżające, płynne szminki nawet po uzyskaniu efektu ombre szybko mogą zlać sie w jeden kolor. Co więcej podczas jedzenia mamy już gwarancję, że wraz z posiłkiem ściągniemy większość kosmetyku z ust. Wówczas zostanie nam tylko karykaturalne obrysowanie krawędzi ust. W związku z tym, myśląc o ustach ombre stawiamy najczęściej na matowe, mocno kryjące błyszczyki.Jaki kolor będzie najlepszy?

Ombre lips - na jaki kolor postawić?

Kwestia doboru barwy jest bardzo indywidualna. Możemy postawić na nasze ulubione odcienie, najbardziej pasujące do konkretnej stylizacji lub zwyczajnie wykonać ombre lips z wykorzystaniem tych błyszczyków, które mamy już w kosmetyczce. Jest jednak kluczowa zasada: błyszczyki, które wybierzesz np. 2, 3 lub 4 jednocześnie muszą być do siebie bardzo zbliżone odcieniami. Dlaczego? Nie chcemy mieć tęczy na ustach. Na wyjścia wieczorem makijaż ten może być bardziej wyrazisty, jednak warto pamiętać, że im mniej rzucają się w oczy przejścia pomiędzy jednym, a drugim kolorem na ustach - wtedy optycznie uzyskujemy efekt naturalnie powiększonych ust.

Ombre lips zaczynamy od obrysowania krawędzi ust. Można to zrobić za pomocą specjalnej, ulubionej kredki lub bezpośrednio z wykorzystaniem błyszczyka. Tego, który będzie stanowił bazę naszego makijażu. Jeśli nie jest to mocno płynny kosmetyk, które odradzałam do ombrelips nie powinnaś mieć obaw, że krawędzie ust będą ci się rozmazywać. Co z kolejnymi warstwami?

Ombre lips - najważniejsze zasady malowania ust

Pamiętaj, aby przy wykorzystaniu np. 3 błyszczyków do ombre lips nie nałożyć zbyt dużo tych produktów. Chodzi o to, aby wykonać zlewające się warstwy kolorystyczne, a nie takie, które się pokrywają. Nie chcemy mieć 0,5 cm kosmetyku na ustach.

Następnie przygotuj wszystkie kolory, których będziesz chciała użyć. Szybko zastygają na ustach, więc dobrze mieć wszystkie obok siebie. Trzeba sprawnie malować usta, aby linie płynnie łączyły 2 odcienie błyszczyków. O to właśnie nam chodzi!

Ombre lips - jaka powinna być krawędź ust

Jasne krawędzie ust zagwarnatują Ci efekt powiększenia. Jeśli masz wąskie wargi zdecydowanie postaw na jaśniejszą tonację na zewnątrz, stopniowo przechodząc w ciemniejsze odcienie. Dodatkowo w tym makijażu, malując później powieki możesz użyć delikatnego cienia, aby wyróżnikiem stały się właśnie usta. To one mają przyciągnąć uwagę. Nie zrażaj się faktem, że do ombre lips musisz wykorzystać 3 pomadki jednocześnie, przez co wydasz na nie fortune. Nie muszą to być specjalne szminki. W każdej drogerii powinnaś zakupić matowe błyszczyki już za ok. 10-15 zł. One również są bardzo trwałe!

Ombre lips pionowe

Ombre lips pionowe wyróżnia się tym, że w centralnej części ust na dwóch wargach rysuję się najjaśniejszym błyszczykiem, którego chcemu użyć - grubą pionową linię. Następnie delikatnie rozciera się ją w kierunku zewnętrznych kącików ust, kładąc nacisk, aby większość kosmetyku została na środku. Jasny kolor w tym miejscu sprawi, że usta będą wyglądały na pełniejsze.

Ombre lips koreańskie

Ombre lips koreańskie to w przeciwieństwie do wyżej opisywanego makijażu, którego podstawą są matowe błyszczyki - makijaż ust na podstawie najczęśćiej różowych napigmentowanych błyszczyków. W tej specyficznej kulturze, gdzie kobiety wyglądają często bardzo młodo zdecydowanie bardziej pasuje ombre w delikatnych, różowych i kobiecych barwach. Rzadko decydują się one na mocne, matowe wykończenia.