Kora Jackowska - rocznica śmierci

Kora Jackowska urodzona 8 czerwca 1951 roku, zmarła 28 lipca 2018 roku. Przyczyną śmierci gwiazdy Maanamu był nowotwór. Jej obszerny dorobek artystyczny zdumiewa. Współtworząc Maanam Kora wydała 18 albumów, nagrywając 33 single. Za swoją twórczość była nie tylko doceniana w całej Polsce jak i na świecie przez fanów, ale również m.in. przez Ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Otrzymała wówczas srebrny medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” za swoje szczególne zasługi w tej dziedzinie

Film o Korze Jackowskiej - kto zagra główną rolę?

Kamil Sipowicz, były partner Kory Jackowskiej oficjalnie potwierdził spekulacje na temat powstania filmu o gwieździe Maanamu. Wiele mediów od dawna donosiło, że prace nad tym projektem trwają, jednak wcześniej oficjalnie go nie potwierdzono. Co więcej, Kamil Sipowicz powiedział, że w trakcie realizacji są aż dwa filmy o Korze: dokumentalny oraz fabularny. Wierni fani artystki od momentu otrzymania tej informacji zastanawiają się: kto zagra główną postać w filmie? Z pewnością będzie to duże wyzwanie aktorskie, aby odtworzyć wyrazistą charyzmę Kory. Nieoficjalnie fani wymieniają najczęściej: Magdalenę Cielecką lub Olgę Bołądź jako kandydatki do głównej roli.

Kora Jackowska: wystawa zdjęć artystki w Warszawie

Do 8 sierpnia w Ney Gallery and Prints w Warszawie przy ulicy Spokojnej można oglądać wystawę zdjęć odrzuconych przez Korę, do których sama pozowała. Autorami fotografii jest m.in.: Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik, Tomasz Sikora, Jacek Poremba, Andrzej Tyszko, Woody Ochnio.

Kim chciałaby być Kora Jackowska?

Sama o sobie: Mój repertuar znów świetnie się sprawdza