Rusza konkurs fotograficzny Lasów Państwowych „Czas na Las” pod patronatem medialnym magazynu National Geographic Polska. Zdjęcia najbardziej urokliwych miejsc w polskich lasach można przesyłać do 19 lipca pod adresem www.lasy.national-geographic.pl Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Nie trzeba wyjeżdżać na krańce świata, żeby znaleźć się w miejscu zupełnie niesamowitym. Wystarczy wyjechać za miasto i po prostu... pójść do lasu! Nie liczą się tam problemy, z którymi borykamy się na co dzień, po prostu nic nie musimy. Wraz z Lasami Państwowymi zachęcamy Was do tego, żeby te chwile uchwycić na zdjęciach. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Lasy Państwowe wraz z miesięcznikiem National Geographic Polska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Czas na Las”. Konkurs ma na celu udowodnić, jak piękne potrafią być polskie lasy oraz pokazać ich znaczenie dla wszystkich żywych istot. Do konkursu można zgłosić fotografie w trzech kategoriach: Krajobraz, Dzika Natura i Adventure. Przed zrobieniem zdjęcia warto zapoznać się z Leśną Szkołą Fotografii, czyli wskazówkami specjalnie przygotowanymi dla uczestników przez Wojciecha Franusa – dyrektora artystycznego National Geographic Polska. Zdjęcia można zgłaszać od 27 kwietnia do 19 lipca na stronie www.lasy.national-geographic.pl

Najlepsze fotografie wybierze Jury w składzie: Martyna Wojciechowska (redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska), Sergiusz Sachno (redaktor, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych), Wojciech Franus (fotograf, dyrektor artystyczny magazynu National Geographic Polska). Trzy zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na łamach magazynu National Geographic Polska, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody – kosz piknikowy oraz zestaw książek o fotografii. Natomiast osoby wyróżnione otrzymają kosze piknikowe.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodaruje na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski – części szczególnie cennej, bo rosną na niej lasy. Co ważniejsze, części systematycznie powiększającej się, gdyż dzięki staraniom leśników lasów przybywa. Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, istnieje od 1924 roku, gospodaruje na powierzchni prawie 7,6 mln. Organizacja Lasów Państwowych, doskonalona przez dziesięciolecia, opiera się na zasadzie samofinansowania. Dzięki temu Lasy nie korzystają z pieniędzy podatników. Leśne jednostki działają na szczeblu ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. Pracuje w nich łącznie ponad 25 tys. osób.

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie.