Pielęgnacja skóry w ciąży - jak o nią zadbać?

Pielęgnacja twarzy w ciąży, to temat który spędza sen z powiek niejednej ciężarnej. Z jednej strony, hormony w organizmie szaleją i nieraz powodują na twarzy istny Armageddon, a z drugiej - każda przyszła mama obawia się o to, czy składniki kosmetyków nie wyrządzą krzywdy dziecku. My radzimy, aby każdą niepewność konsultować ze swoim lekarzem - uspokoi nerwy i co najważniejsze, będziemy pewne, że nasze pielęgnacyjne rytuały są bezpieczne. Całe szczęście, na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które stworzone zostały specjalnie dla wymagającej skóry przyszłej mamy i są w pełni bezpieczne dla dziecka. Najczęściej są to naturalne produkty do codziennego stosowania, nawilżające kremy, balsamy, a także kosmetyki uelastyczniające skórę podatną na powstawanie rozstępów.

Zabiegi na ciało w ciąży

Jeśli mamy ochotę na relaks w SPA, albo gabinecie kosmetologicznym, warto wybierać bardzo delikatne zabiegi, które mają na celu rozluźnienie spiętych mięśni i ogólną relaksację, najlepiej dedykowane dla kobiet w ciąży. Dźwiganie maluszka w brzuchu może być sporym obciążeniem dla nóg i pleców, dlatego łagodny masaż przeprowadzony przez specjalistę może zdecydowanie poprawić samopoczucie. Masaż wykonywany przy użyciu naturalnego masła shea dodatkowo nawilży i ujędrni skórę:

Zabiegi na twarz w ciąży

Czy istnieją zabiegi na twarz, którym można poddać się będąc w ciąży? Oczywiście, a należą do nich zabiegi dotleniające i nawilżające skórę, jak na przykład infuzja tlenowa. Kobietom w ciąży ulgę przyniosą również masaże twarzy - szczególnie te drenujące (np. Gua Sha), które pomogą w usunięciu nadmiernej opuchlizny z twarzy, a także intensywnie nawilżające i rozluźniające: