Patricia Kaas urodziła się 5 grudnia 1966 roku w wielodzietnej niemiecko – francuskiej rodzinie. Rodzice szybko zauważyli u swojej córki sceniczny talent oraz silny i głęboki, jak na kilkuletnie dziecko, głos. Patricię ciągnęło na scenę, uwielbiała występować przed publicznością, dlatego żaden konkurs piosenki dziecięcej nie mógł odbyć się bez jej uczestnictwa. Jako ośmiolatka została zaangażowana do kabaretu „Rumpelkammer” w niemieckim mieście Saarbrucken, w którym spędziła kilka lat i była jego główną gwiazdą. Wiele osób porównywało ją nawet z niezapomnianą Marleną Dietrich, wskazując na niski ton głosu i otaczającą ją, podczas występów, tajemniczość.
W 1983 roku młodą dziewczynę dostrzegł Bernard Schwarz – był tak oczarowany jej pięknym głosem i widoczną na pierwszy rzut oka wielką miłością do muzyki, że postanowił za wszelką cenę pomóc Patrici w drodze do sławy. Dzięki jego wsparciu Kaas nagrała pierwszy w swoim życiu singiel Jealouse – wydany przez samego Gerarda Depardieu, a napisany przez jego żonę. Jednak drzwi do wielkiej kariery otworzył jej utwór Madmoiselle chante le blues skomponowany przez Didiera Barbeliviena. Album z tą piosenką rozszedł się w ilości 2,5 mln egzemplarzy, osiągając status złotej i platynowej płyty we francuskojęzycznych krajach. W 1990 roku pojawił się kolejny krążek Carnets de scene, łączący w sobie tradycyjną francuską piosenkę z elementami jazzu, popu i bluesa.
Patricia Kaas staje się rozpoznawalna na całym świecie, krytycy nazywają ją następczynią Edith Piaf, zostaje wyróżniona nagrodami dla Najlepiej występującej artystki, Najlepiej sprzedającej się artystki za granicą oraz Rewelacji Roku. Kolejne lata to również wiele tras koncertowych. Wokalistka nie skupia się tylko na stolicach państw europejskich. Aby dotrzeć do swoich fanów, odwiedza Kambodżę, Koreę Południową, jako pierwsza kobieta od zakończenia wojny w Wietnamie, daje wspaniały koncert w Hanoi.
W 1999 roku pojawia się album  Le mot de passe - Particia jest współautorką wszystkich tekstów, krążek odkrywa prawdziwą twarz wokalistki, jest bardziej osobisty, nostalgiczny, uczuciowy, dojrzalszy.
2002 rok to debiut piosenkarki na wielkim ekranie. Reżyser Piano Bar (Ladies and Gentleman) Claude Lelouch był tak zafascynowany Patricią Kaas, iż nie wyobrażał sobie, aby ktoś inny mógł zagrać w jego filmie rolę śmiertelnie chorej wokalistki jazzowej.
W 2003 pojawia się w sprzedaży kolejny album o kontrowersyjnym tytule „Sexe Fort” (silniejsza płeć) To duża dawka mocnych tekstów oraz świetnej muzyki, pełnej energii oraz charakterystycznego uwodzicielskiego głosu artystki.
Najnowsza płyta Patricii Kaas Kabaret pojawi się w Polsce na początku 2009 roku. Z tej okazji wokalistka wyrusza w wielką światową trasę, która obejmie również nasz kraj. 26 kwietnia w Warszawie będziemy mieli doskonałą okazję, aby na żywo posłuchać najnowszych przebojów artystki, jak również tych niezapomnianych, jak Mademoiselle Chante Le Blues, Les Hommes Qui Passent, czy Mon mec a moi.
Mimo wielkiego sukcesu, jaki odniosła na całym świecie, Patricia Kaas pozostaje sympatyczną i skromną osobą, dla której najważniejsza jest muzyka i ludzie, którzy tak samo jak ona potrafią się nią cieszyć. Na koncertach uwodzi swoim głosem i oczarowuje osobowością, a  rozpierająca ją energia mieszająca się z nostalgią udziela się publiczności. Każdy jej występ to prawdziwe artystyczne wydarzenie. Będzie się można o tym przekonać już 26 kwietnia 2009r. w Warszawie.

ZAPRASZAMY!!!

26 kwietnia – Warszawa, Sala Kongresowa