Nowa fryzura Kate Middleton to dowód na to, że warto ryzykować i zmieniać swoje przyzwyczajenia. Księżna Cambridge dotąd nosiła długie włosy w ciemnokasztanowym odcieniu. Jej styl od wielu lat był niezmienny, a jej kolor poddawany był tylko lekkiemu odświeżeniu, który miał nadać włosom pożądanego połysku i głębi. Tym razem Kate Middleton postawiła na większą metamorfozę, która odjęła jej lat, a twarzy nadała niezwykłego rozświetlenia. Jaką koloryzację zastosowała księżna Kate?

Koloryzacja 3D: ta metoda odejmuje lat!

Koloryzacja 3D to jeden z największych trendów tego lata obok tzw. „undone  blonde” i „money piece”. Na czym polega ten sposób farbowania włosów?Wystarczy spojrzeć na nową fryzurę księżnej Kate, którą zadebiutowała na królewskich zaręczynach, po których media nie przestawały się rozpisywać nie o samej okazji i ich bohaterach, ale właśnie na temat nowego koloru włosów księżnej. Trójwymiarowy brąz, który nosi teraz Kate, to idealna koloryzacja dla każdego, kto ma ciemniejsze włosy i szuka tzw. liftingu koloru. Koloryzacja 3D polega na odświeżenie końcówek przez potraktowanie ich o ton jaśniejszą farbą. W ten sposób na włosach malowany jest efekt trójwymiarowości. Włosy zyskują objętości i blasku, a twarz promienieje podkreślona przez jaśniejsze pasemka, jak tuż po słonecznym urlopie.

Zobacz też: Emily Ratajkowski zmieniła kolor włosów na najmodniejszy tego lata buttercup blonde - wygląda obłędnie!

Koloryzacja 3D: jak ją zrobić? na czym polega?

Pożądany efekt 3D na włosach brąz, ale i ciemniejszych blond można osiągnąć dzięki specjalnie dobranemu sposobowi baleyage’u polegającemu na rozświetleniu kilku cienkich pasm i końcówek. Koloryzacja 3D jest super atrakcyjna dlatego, że rozjaśnia koloryt skóry, dodaje włosom tekstury i może pomóc ukryć pojedyncze pasma siwych włosów. To rodzaj tonacji, który pozwala w łatwy sposób pielęgnować kolor, bez przymusu częstych wizyt u fryzjera. Podczas gdy panie farbujące włosy zmuszone są odświeżać kolor co około 6 tygodni, koloryzacja 3D może być odświeżana co drugą, trzecią wizytę. Fryzjerzy nie polubią nas za tę radę, ale by zachować trójwymiarowy wypielęgnowany kolor włosów, możemy odświeżyć je też w domu – wystarczy, że zainwestujesz w produkty tonujące kolor, które pomogą zachować jego świeżość między kolejnymi wizytami.

Zobacz też: Najlepsze produkty do koloryzacji włosów w domu. Farbowanie krok po kroku

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GodSaveTheCambridges (@godsavethecambridges) Sie 6, 2020 o 4:53 PDT