Kolekcja IKEA inspirowana "Alicją w Krainie Czarów"

Najnowsza kolekcja IKEA - OMEDELBAR, to kolekcja projektantki Bea Åkerlund, która połączyła stylistykę goth i punk z motywami z bajki "Alicja w Krainie Czarów". Bea Åkerlund miała na początku aż 300 pomysłów na to, co mogłaby zaprojektować dla IKEA, jednak ostatecznie powstało 33 produktów utrzymanych w kolorach: czerń, biel, złoto i czerwień.

Zawsze miałam jasną wizję tego, czym powinna być ta kolekcja, od początku do końca. Mam nadzieję, że z jej pomocą zainspiruję ludzi do nieszablonowego myślenia, nakłonię ich do podejmowania ryzyka i dobrej zabawy. Dzięki temu zdecydują się kupić coś, czego nigdy nie spodziewaliby się znaleźć w IKEA. Krótko mówiąc, chcę, by ludzie zaczęli po prostu żyć pełnią życia – mówi Bea Åkerlund.

Co znajdziemy w najnowszej kolekcji IKEA?

Znakiem rozpoznawczym projektantki Bea Åkerlund są czerwone usta, dlatego w kolekcji OMEDELBAR nie może zabraknąć tego motywu. Znajdziemy poduszki w kształcie czerwonych ust, szklanki ozdobione śladem czerwonej szminki, naklejki na ścianę w kształcie serca. W związku z tym, że kolekcja IKEA - OMEDELBAR jest inspirowana "Alicją w Krainie Czarów", będziemy mogli kupić wazony w kształcie cylindrów, duży złoty zegar, zasłony i pudła w biało czarne paski, lampę, która wygląda jak czerwona torebka, czy miskę w kształcie korony.

Kolekcja OMEDELBAR już od marca będzie dostępna w Polsce. Macie już jakieś swoje typy?