Choć do świąt jeszcze trochę czasu, to IKEA zdecydowała się pokazać kampanię swojej nowej, świątecznej kolekcji. Całość jest inspirowana naturalnym, surowym pięknem Islandii, a do sklepów IKEA trafi w listopadzie 2017. W świątecznej kolekcji szwedzkiej IKEA znajdziemy nie tylko drewniane meble i porcelanową zastawę stołową, ale też bardzo wiele akcesoriów do pakowania prezentów na najbliższych. Ozdobny papier, urocze dodatki, tutorial jak pakować prezenty na święta czy urocze bileciki na imiona obdarowywanych - wszystko proste w formie i bardzo piękne. 

IKEA kolekcja na święta

Wśród dodatków na święta w IKEA nie zabrakło, jak co sezon, specjalnego oświetlenia. Szwedzi znani są z dekorowania w ten sposób swoich okien i stołów. Lampy w kształcie dużych gwiazd były hitem w zeszłym roku, tym razem też ich nie zabrakło a dołączyły do nich lampy przypominające śniegowe minimalistyczne kule czy drobne lampki, którymi można udekorować np. stół czy parapet. Pojawiły się też wszelkiego rodzaju formy do pieczenia ciast i babeczek w rodzinnym gronie.

Nowością jest linia VÄSSAD, która ma przełamać swoim industrialnym charakterem całość świątecznej kolekcji. "Pomysł pojawił się podczas wizyty u producentów, których odwiedziliśmy z myślą o stworzeniu mebli o industrialnym charakterze, bez ukrytych struktur. Miały być wykonane głównie z materiałów, których producenci używają na co dzień i które są dostępne w magazynie” – mówią projektanci.

Co sądzicie o nowej kolekcji IKEA na święta? My już powoli zaczynamy odliczać do świątecznych przygotowań, oglądając te zdjęcia!