Penelope Cruz i Javier Bardem w filmie o Pablo Escobarze

„Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” to sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pablo Escobara, człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. Wartość zarobków Pablo Escobara jest oszacowana na 55 miliardów dolarów.

Film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” pokazuje wielkiego barona narkotykowego z innej strony. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowopoznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i grozę narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

W rolach głównych w filmie "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” zobaczymy wspaniały duet aktorski: zdobywcy Oscarów – Javier Bardem („Mother!”, "To nie jest kraj dla starych ludzi”) i Penelope Cruz („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia po raz pierwszy wystąpiła razem na wielkim ekranie, dokładnie 10 lat temu, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt.: „Vicky Cristina Barcelona”.

„Bardem i Cruz poszli w tym filmie swoją własną drogą. I odnieśli sukces!” - napisał o filmie "Guardian"

Historia romansu najpotężniejszego gangstera świata w kinach od 15 czerwca.