Pewne panie określane są jako kobiety-mimozy. Szkodzi im wszystko, nie pomaga im nic. Zawsze czują się zmęczone, bezradne i zrezygnowane. Podobnie jak kwiaty o tej nazwie, są niezwykle wrażliwe, delikatne i kruche, ale jednak mogą wzbudzać w innych sporo negatywnych emocji. Czy masz w swoim otoczeniu kogoś takiego? Sprawdź krótką listę imion mimoz.

Które kobiety mają zadatki na mimozy?

Znaczenie imion przynosi nam czasem zaskakujące i zabawne cechy. Nie zawsze się z nimi zgadzamy, a bywa, że w ogóle do nas nie pasują. Niemniej astrologowie zdradzają, że kobiety o tych imionach to mimozy. Bywają niezaradne, marudne, strachliwe i przesadnie odsunięte od ludzi. Melancholia, apatia i sentymentalność to cechy wpisane w ich los. Często się wahają, płaczą, narzekają na samopoczucie, ale nie przyjmują pomocy. Być może walczą z tym zachowaniem, nie lubią go i nie okazują, ale siedzą one głęboko w nich, związane z ich imieniem. Kobiety-mimozy to najczęściej:

Zobacz też:

Kim są kobiety mimozy i jak się zachowują?

Kobiety, które określa się jako mimozy, to osoby przede wszystkim bardzo wrażliwe. Z tego powodu częściej niż inni dają się ponieść emocjom, które szybko je wyczerpują. Na ich samopoczucie wpływa wiele czynników, od pogody po ostatnio wysłuchana piosenka. Mają skłonności do okazywania niezadowolenia, smutku, strachu i bezradności. Zazwyczaj nie mają problemu z radością, uśmiechem i lekkością, ale sporo drobiazgów może je szybko zakłócić. Mimozy nie przepadają za tłumem i dużymi grupami ludzi, nie dla nich bycie w centrum zainteresowania czy publiczne występy. Mogą nieco irytować swoim niezdecydowaniem, apatią, brakiem inicjatywy, ale za to biorą sobie do serca wszelkie uwagi i próbują się zmienić. Kobiety porównywane do tego kwiatu kochają przyrodę, zwierzęta i piękno. Mają dobre serca, ale trudno im się otworzyć. Kochają mocno i często związują się raz na całe życie.

Sprawdź też: