Kogo można nazwać strażniczką domowego ogniska? Ta nazwa wywodzi się jeszcze z antycznych czasów, gdy centrum domu było palenisko z ogniem. Kobieta, gospodyni, miała za zadanie podtrzymywanie płomienia, co symbolicznie stanowiło o dbaniu o całą rodzinę, budynek i potrzeby bliskich. Dzisiaj także spotykamy najbardziej rodzinne osoby. Kobiety o tych imionach są strażniczkami domowego ogniska. Rodzina to dla nich świętość. Zobacz, jakie imiona znalazły się na tej liście.

Które kobiety to strażniczki domowego ogniska?

Nowoczesne strażniczki domowego ogniska wciąż wracają do tradycyjnych wartości swoich przodkiń. Dbają o bliskich, mają ich potrzeby zawsze na uwadze i poświęcają się dla ich dobra. Ich dom to nie tylko miejsce zamieszkania, ale także atmosfera bezpieczeństwa i bliskości. Potrafią sprawić, że wszyscy oddychają w nim z ulgą, a problemy niemal same się rozwiązują. Rozsądzają spory i kłótnie, a wzmacniają więzi. Tworzą dobre wspomnienia i służą pomocą. Mają doskonały zmysł organizacyjny, a domowe obowiązki sprawiedliwie rozdzielają i wykonują. Bywają nazywane też idealnymi paniami domu. Kobiety o tych imionach są strażniczkami domowego ogniska:

  • Bogusława
  • Emilia
  • Józefina
  • Krystyna
  • Sara

Zobacz też:

Czym wyróżniają się kobiety strażniczki domowego ogniska?

Bogusława od dziecka marzy o dużej rodzinie. Obserwowanie swoich dzieci, a później także wnuków to ich największa radość. Kochają poznawać to, jakimi ludźmi stają się ich bliscy. Z łatwością radzą sobie z "ogarnianiem" domu, a przy okazji wiedzą też, jak zadbać o siebie. W razie potrzeby mogą rzucić wszystko i biec bliskim na pomoc w każdej sprawie.

Emilia jest zafascynowana powiązaniami rodzinnymi. To osoba, która lubi śledzić rodzinne historie i wypytywać dziadków o ich dzieje. Jest wrażliwa na uczucia i potrzeby innych. Bywa nieśmiała, ale doskonale czuje się w dużym gronie rodziny. W jej domu zawsze wszystko jest na swoim miejscu, a każdy zbłąkany krewny znajdzie tam swoje miejsce.

Józefina ma wielkie serce dla swojej rodziny. Z nimi najlepiej spędza jej się czas. Nigdy nie ma dość rodzinnych rozmów i anegdot. Chętnie zaprasza gości i organizuje święta. Zawsze ma pod ręką pyszny poczęstunek. Jej dom lśni czystością, czego można jej pozazdrościć. Ma także zdolności w majsterkowaniu i naprawach.

Krystyna potrafi wiele poświęcić dla rodziny. Nigdy nie zostawi krewnego w potrzebie. Może zrezygnować ze swojego dobra na korzyść rodziców, dzieci czy rodzeństwa. Jedyne czego wymaga, to sprawiedliwy podział obowiązków, zgoda i szczerość. Choć sama potrafi powiedzieć o jedno słowo z dużo, umie też przyznać się do błędów.

Zobacz także:

Sara czuje wewnętrzne połączenie z bliską, a nawet dalszą rodziną. Przy nich czuje się bezpiecznie i beztrosko. Jest dla krewnych cierpliwa i wyrozumiała, chociaż poza domem bywa o wiele bardziej surowa dla ludzi. Jest idealną kandydatką na żonę i matkę, ale świetnie radzi sobie też w pojedynkę. Doskonale łączy pokolenia i łagodzi różnice w poglądach.

Sprawdź także: