Niektórym z nas brak asertywności. Może to wynikać z wielu czynników - np. kwestii wychowania, gwiazd, pod jakimi przyszliśmy na świat, a nawet... ze znaczenia naszego imienia. Ten ostatni dość mocno warunkuje to, czy jesteśmy łatwowierni. Przede wszystkim dotyczy to pań, bowiem kobiety o tych 3 imionach dają się wykorzystywać na każdym kroku. 

Kobiety o tych 3 imionach dają się wykorzystywać: 

Niektóre kobiety wierzą we wszystko, co usłyszą od innych. Nie zdają sobie bowiem sprawy, że nie każdy ma tak dobre i szczodre serce jak one. 

Te kobiety dają się wykorzystywać innym: 

  • Dorota,
  • Elżbieta, 
  • Urszula. 

Zobacz także: 

Dorota, Elżbieta, Urszula to łatwowierne kobiety

Dorota jest kobietą o dużych pokładach wrażliwości. Ma też mocno rozwiniętą empatię, przez co nie potrafi przejść obojętnie koło potrzebujących. To natomiast sprawia, że łatwo wierzy, kiedy ktoś mówi, że potrzebuje jej pomocy. Nigdy jej nie odmówi, o czym ludzie dobrze wiedzą i wielokrotnie to wykorzystują, przerzucając na nią swoje obowiązki.

Elżbieta to specyficzna kobieta. Nie tyle daje się wykorzystywać, ile sama prosi się o to, aby pomagać innym. Każdy wie, że może na niej polegać. Choć czasami ma dość swojego altruizmu i nadmiaru pracy, w rzeczywistości i tak zaciśnie zęby, jednocześnie próbując przychylić każdemu nieba. Powinna czasem pomyśleć o sobie i odpoczynku.

Urszula jest jedną z najbardziej łatwowiernych kobiet. Daje sobą manipulować, ponieważ ma bardzo dobre serce. Jest to oczywiście wielki dar, ale jej trudno traktować to w tych kategoriach, ponieważ wielokrotnie obrywa np. poprzez nadmiar obowiązków. Nigdy jednak nie odmówi innym pomocy i wierzy w dobre serce każdego oraz we wszystko, co usłyszy. 

Zobacz także:

Zobacz także: