"Kobiety mafii" nowy film Patryka Vegi

Podczas gdy wciąż toczą się dyskusje wokół poruszającego kwestie stanu polskiej służby zdrowia filmu "Botoks", a widzowie, choć często zniesmaczeni, wciąż chodzą do kina na jego seanse, Patryk Vega już szykuje kolejny hit. Tym razem będą to "Kobiety mafii", czyli kolejna, po "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" produkcja o płci pięknej w groźnym świecie przestępców.

"Kobiety mafii" mają dawać dokładny obraz działania i funkcjonowania tzw. Grupy Mokotowskiej, mafii specjalizującej się w porwaniach i okaleczeniach, za nic mająca sobie policję i konkurencję. Obraz ten ma być pokazany z perspektywy powiązanych z nią kobiet, żon i kochanek gangsterów, ich córek i partnerek, często nawet biznesowych.

Patryk Vega i Grupa Mokotowska napisali razem scenariusz

Scenariusz do "Kobiet mafii" Patryk Vega napisał razem z bossem Grupy Mokotowskiej, który podobno sam do niego zadzwonił po filmie "Pitbull. Nowe porządki", ponieważ nie podobało mu się, jak został w nim przedstawiony...

To właśnie ten kryminalista z bardzo niechlubną przeszłością, odbywający wyrok za zabójstwa i napady, podesłał Vedze tekst, a reżyser zaproponował historię filmową, ale z perspektywy kobiet. Gangster skontaktował go więc ze swoją żoną, a ta opisała swoją historię i poleciła koleżankom zrobić podobnie. W ten sposób Patryk Vega miał gotowy materiał do następnej produkcji.

 

" Kobiety Mafii " #movie #goodday #actor #family #kobietymafii #instagood @piotrstramowski_official @patryk_vega_official

Post udostępniony przez Tomasz Oświeciński (@tomek_oswiecinski) 27 Paź, 2017 o 7:23 PDT

W rolach głównych w "Kobiety mafii" zagrają Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Kasia Warnke i Julia Wieniawa, czyli w zasadzie stały, ulubiony żeński skład Vegi. W męskich rolach nie mogło zabraknąć Bogusława Lindy czy Piotra Stramowskiego, ale też Olafa Lubaszenko i Janusza Chabiora (jedna z najlepszych ról w miernym "Botoksie").   

"Kobiety mafii" o czym jest ten film?

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa).

 

" Kobiety Mafii " Patryk Vega. #tomaszoswiecinski #actor #movie #goodday #happyday #instagood

Post udostępniony przez Tomasz Oświeciński (@tomek_oswiecinski) 24 Paź, 2017 o 9:03 PDT

By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

"Kobiety mafii" premiera

Premierę filmu "Kobiety mafii" Patryk Vega zapowiedział na 23.lutego 2018. Sądząc po tłumach, jakie oblegają kina, żeby obejrzeć "Botoks", mimo bardzo wielu negatywnych recenzji, "Kobiety mafii" będą kolejnym wielkim hitem polskiego kina akcji. Patrykowi Vega nie można z pewnością zarzucić tego, że nie zna się na trendach panujących w głównym nurcie polskiego kina. Jesteśmy ciekawe efektu końcowego, a Wy?