Afryka wciąż nie należy do popularnych kierunków podróży. Nie jest najtańsza, bywa niebezpieczna i wymaga około 10 godzinnej podróży samolotem z Polski. Jednak to, co zobaczycie na miejscu, rekompensuje wszystkie niedogodności i minusy! Afryka urzeka swoim pięknem i spokojem. Na miejscu czekają Was niesamowite widoki, życzliwi, uśmiechnięci ludzie i niezwykła kultura.

Kenia: organizacja wyjazdu

Wyjazd do Kenii możecie zorganizować na własną rękę lub wyjechać z biurem podróży. My polecamy pierwszą opcję, która – mimo, że wiąże się z większą ilością spraw organizacyjnych – daje niezależność i możliwość planowania podróży według własnych preferencji.

Trasę warto zacząć od Nairobi, tam wybrać się z lokalnym biurem podróży na kilkudniowe safari na północy kraju (polecamy ACZ Safari). Z Nairobi kursuje nowy i bardzo tani pociąg na południe kraju, dzięki któremu w kilka godzin dotrzecie nad ocean. Dodatkowy plus: z okna pociągu będziecie mogli zobaczyć jak wygląda typowy kenijski krajobraz.

 

Welcome to twitcher heaven! This is Lake Nakuru, where vast flocks of flamingo feast on the algae that thrive in the lake's warm waters.

Post udostępniony przez Yellow Zebra Safaris (@yellowzebrasafaris) 13 Lis, 2017 o 7:18 PST

Kenia: szczepienia i leki

Jadąc do Afryki, warto pamiętać o szczepieniach i skompletowaniu apteczki. Dostęp do apteki czy lekarza jest zwykle ograniczony, także dobrze mieć ze sobą podstawowe leki: coś na biegunkę i problemy żołądkowe (szczególnie skuteczny: Xifaxan), lek na gorączkę, leki przeciwbólowe, wodę utlenioną, plastry, w tym plastry na odciski. Pamiętajcie też, by pić jedynie butelkowaną wodę i taką też myć zęby (nie płukać zębów wodą z kranu).

Kenia należy do obszarów malarycznych – przed wyjazdem udaj się do lekarza medycyny podróży, który doradzi Ci jak zabezpieczyć się przed malarią (zwykle jest to lek Malarone – choć słyszy się o jego skutkach ubocznych, dla nas był zupełnie bezpieczny i bezproblemowy). Lekarz poinformuje Cię również o zalecanych szczepieniach. Ich koszt to około 800 zł (zwykle zalecane są: żółta febra, dur brzuszny, polio, tężec, żółtaczka WZW typu A).

Kenia: loty i hotele

Bilety lotnicze warto kupić około 3-4 miesiące przed wyjazdem, podobnie hotele. Rezerwując hotele w Kenii wybierajcie te, które mają przynajmniej 2 gwiazdki – afrykańskie standardy są nieco niższe niż europejskie, ponadto nie wszystkie tanie hotele są bezpieczne. My polecamy te – przetestowałyśmy na własnej skórze i z czystym sumieniem możemy je polecić:

Golden Tulip Hotel, Nairobi

EnglishPoint Hotel, Mombasa

Diani Sea Lodge, Diani Beach

 

#nofilter #kenya #mombasa

Post udostępniony przez @kulturniebezprzypalu 30 Lis, 2017 o 5:12 PST

Kenia: co zobaczyć?

Kenia to piękna przyroda, dzikie zwierzęta, niesamowite widoki i barwna kultura. W naszej opinii do must see należą:

  • Safari w parku narodowym Masai Mara
  • Wizyta w wiosce Masajów
  • Lake Nakuru – park narodowy, gdzie możecie zobaczyć migracje ptaków: setki flamingów i pelikanów
  • Zwiedzanie Nairobi: Masai Market, Nairobi National Museum i Kibera Slums Tour (bardzo polecamy! Szczegóły o wizycie w slumsach znajdziecie TUTAJ)
  • Sierociniec dla słoni – okazja, by z bliska obcować ze słonikami, które zostały osierocone przez kłusowników polujących na kość słoniową ich rodziców. Wizyta możliwa jest tylko w godzinach 12:00 - 13:00 (szczegóły TUTAJ)
  • Giraffe Centre – miejsce, gdzie możecie nakarmić żyrafy, a nawet dostać od nich buziaka! (szczegóły TUTAJ)
  • Stare Miasto w Mombasie i Fort Jesus
  • Diani Beach czyli odpoczynek nad oceanem w nadmorskiej miejscowości, która słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody, położona godzinę drogi od Mombasy