Kobiecy orgazm: kiedy kobiety są najbardziej zadowolone z seksu? 

Natural Cycles to bardzo dobrze oceniana aplikacja, przy pomocy której możemy sprawdzić szczegółowe informacje na temat swojego cyklu miesiączkowego, na przykład kiedy nastąpi owulacja lub atak PMS. Ostatnio twórcy aplikacji wykorzystali jej funkcje w jeszcze jednym celu – zebrania i przeanalizowania danych na temat życia seksualnego kobiet

Badanie opierało się na ankiecie przeprowadzonej wśród około 2600 pań, podzielonych na trzy grupy wiekowe: 18-23 lata, 23-36 lat i powyżej 36 lat. Zapytano je między innymi o poziom poczucia atrakcyjności, satysfakcji seksualnej oraz ilość i intensywność przeżywanych orgazmów

Okazało się, że wraz z wiekiem seks staje się dla kobiet coraz bardziej satysfakcjonujący. To najmłodsze użytkowniczki aplikacji najrzadziej miały orgazmy i były one w dodatku znacznie słabsze niż te przeżywane przez panie z pozostałych grup wiekowych. Najbardziej pozytywnie o swoim życiu seksualnym i orgazmach wypowiedziały się uczestniczki powyżej 36. roku życia. Jakie są przyczyny tego zjawiska? 

Zobacz też: Ta jedna rzecz sprawi, że będziesz mieć lepszy orgazm 

Kobiecy orgazm: dlaczego wraz z wiekiem seks staje się lepszy? 

W przypadku satysfakcji z seksu u kobiet – silniejsza od biologii jest psychologia. Mimo że z punktu widzenia hormonalnego to w młodszym wieku (około 25. roku życia) nasze hormony zaczynają buzować, najlepsze orgazmy przeżywamy zwykle wiele lat później. Sednem sprawy są bowiem: doświadczenie, znajomość swojego ciała oraz oczywiście pewność siebie. 

Często dopiero około 35. roku życia zaczynamy się czuć ze sobą na tyle dobrze, że mamy odwagę próbować nowych rzeczy i otwarcie rozmawiać o swoich łóżkowych potrzebach. Ponadto niektóre z nas dopiero w późniejszym wieku mają u swego boku mężczyznę, z którym czują się naprawdę swobodnie.

Kluczem do pełni satysfakcji w łóżku u kobiet jest więc poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji oraz wyleczenie się z młodzieńczych lęków i kompleksów. 

Zobacz także:

Zgadzacie się z wnioskami wynikającymi z ankiety na temat kobiecych orgazmów