Kinga Rusin: zdjęcie z córkami sprzed lat

Kinga Rusin znana jest z zaangażowania w sprawy społeczne. Gwiazda nie boi się otwarcie mówić o o swoich poglądach. Tym razem zabrała głos w debacie o edukacji seksualnej, publikując na swoim Instagramie zdjęcie ze córkami sprzed lat. Na czarno-białej fotografii widzimy dwie dziewczynki, Igę i Polę, z młodą mamą. Rusin zaprosiła w ten sposób na odcinek “Dzień Dobry TVN”, w którym przedmiotem dyskusji będzie właśnie temat edukacji seksualnej. Zaznaczyła też, że jako mama ma już spore doświadczenie w edukacji seksualnej swoich córek.

Powróćmy jak za dawnych lat.... Jutro w Dzień Dobry TVN, porozmawiamy m.in. o tym skąd się biorą dzieci. Serio! Skoro, jak wynika z badań, 80% rodziców chce edukować w tym temacie swoje pociechy to warto wiedzieć jak to zrobić. Temat na czasie nie tylko teraz, ale od zarania dziejów. A jak już dzieci przyjdą na świat to jak on się zmienia? Oj coś wiem na ten temat - napisała pod zdjęciem Rusin.

Edukacja seksualna

Temat edukacji seksualnej jest ostatnio wyjątkowo głośny. Wszystko za sprawą zmian w prawie planowanych przez partię rządzącą. Nowy projekt ustawy przewiduje bowiem za edukację seksualną nawet 5-letnią karę więzienia. Warto dodać, że o tym jak ważna jest edukacja seksualna wyraźnie mówi nauka, wskazując, że dzięki prawidłowej edukacji możemy nie tylko zapobiec przemocy seksualnej, ale także rozwijać się od strony pozytywnej - poznając siebie, swoją anatomię oraz seksualność jako jedną ze sfer życia. Wszystko to wpływa bowiem na nasze zdrowie psychiczne. Wydawałoby się, że to wiedza, której nie trzeba będzie bronić. Okazuje się jednak inaczej. Z niepokojem przyglądamy się temu co dzieje się w polskiej polityce, mając nadzieję, że procedowane zmiany jednak nie zostaną wprowadzone. I dlatego bardzo doceniamy zaangażowanie gwiazd i zabieranie przez nie głosu w słusznej sprawie, właśnie tak jak zrobiła to Kinga Rusin.