Kinga Duda skrytykowana przez Magdalenę Środę

Kinga Duda została doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy - ta informacja rozgrzała w tym tygodniu Polaków, niektórych nawet do czerwoności. Od razu pojawiły się pytania o wynagrodzenie dla córki prezydenta. Widać, że Andrzej Duda śledzi media społecznościowe, bo od razu postanowił rozwiać wątpliwości Internautów i wyjaśnił, że jego córka będzie wolontariuszką:

"Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji.

Jednak to nie uciszyło całego zamieszania i komentarzy pod adresem prezydenta i jego córki, a sam Duda został posądzony o nepotyzm.

Do grona komentujących włączyła się również prof. Magdalena Środa, która na swoim Facebooku zamieściła dosadny wpis:

Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy. To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem.

Przeczytaj także: Kinga Duda została społecznym doradcą ojca, Andrzeja Dudy. "Mamy polską Ivankę Trump"

Magdalena Środa o Kindze Dudzie: "Mało rozgarnięte, ale urocze dziecko"

Magdalena Środa nie omieszkała nawiązać do wykształcenia Kingi Dudy, która przypomnijmy jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie.

Po co jej były te zagraniczne studia? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka. No ale mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się na jakaś dynastia? - kończy swój wpis Środa.

Pod postem nie zabrakło komentarzy Internautów: "Wzorzec uwielbianego przez Pana (podobno prezydenta) Dudę - Trumpa jak widać w kraju nad Wisłą ma swoją kontynuację. Podejrzewam tylko, że córka Trumpa trochę więcej wie o otaczającym ją świecie. Chyba mnie już nic w tym kraju nie zdziwi. Może spuśćmy na to wszystko zasłonę milczenia, bo nie przepadam za cyrkiem, a w takim niechcący się znalazłam".

Magdalena Środa po swoim pierwszym wpisie o Kindze Dudzie, który rozgrzał jej zwolenników postanowiła pociągnąć temat i kilka godzin później zamieściła kolejny. Jej zdaniem Kinga Duda została zatrudniona, żeby ocieplać wizerunek ojca.

Z Kingą Dudą się wyjaśniło, chodzi o to żeby mogła latać z tatusiem po świecie i ocieplać jego wizerunek czego nie robi sztywna i niema Agata. Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model. Kinga zrobi na tym międzynarodową karierę, Andrzej będzie miał fan, no i wszystko zostaje w kręgu rodzinnym. Jakby się kto pytał czym jest "święta rodzina" o którą tak zabiega Kościół to właśnie to: Kinga "doradcą" tatusia, Jacek Kurski - wzorem katolickiego męża, Marta Kaczyńska - ideałem katolickiej żony, Prezes (wzór dla kleru) - ideałem pełnej rodziny.

Przeczytaj także: Dawid Podsiadło ironicznie do Kingi Dudy: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."