Kim Kardashian i Kanye West pobrali się w 2014 roku. Para doczekała się czwórki dzieci: North, Sainta, Chicago i Psalma. Dwie pierwsze ciąże Kim były zagrożone, dlatego pozostała dwójka przyszła na świat dzięki surogatce. Chociaż Kardashian w lutym 2021 r. wystąpiła o rozwód, to para dalej wspólnie wychowuje swoje pociechy. 

Kim Kardashian wyznała, że pierwsza ciąża była traumą

Ostatnio celebrytka była gościem w  popularnym podcaście prowadzonym przez aktorki Kristen Bell i Monicę Padman - "We Are Supported By". Podczas ponad godzinnego spotkania Kim poruszyła temat swojej pierwszej ciąży. Gwiazda szczerze przyznała, że nie był to dla niej bardzo radosny czas. Wyznała, że była stale krytykowana za swoją wagę, w internecie porównywali ją do wielorybów, a nawet… księżnej Kate, która także była w tamtym okresie w ciąży. 

Te porównywania zabiły moją samoocenę. To było naprawdę paskudne - wyznała Kim.

Celebrytka wspomniała, że media wytykały jej każdy nadprogramowy kilogram i uszczypliwie komentowały jej nieudane stylizacje. Kim przyznała, że w pewnym momencie wstydziła się wychodzić nawet na siłownię i zamiast tego zaczęła ćwiczyć w domu swojej mamy, Kris Jenner. 

Nie byłam uroczą kobietą w ciąży. Nie podobało mi się to, nienawidziłam tego, jak się czułam, nienawidziłam tego, jak wyglądam. Media naprawdę traktowały mnie brutalnie i ganiły za przybieranie na wadze. Pojawiały się okładki, które porównywały mnie do orki - dodała gwiazda. 

Dwie pierwsze ciąże Kardashian były trudne ze względu na chorobę gwiazdy – rzucawkę ciążową. W tym ciężkim okresie nie pomogły negatywne komentarze i porównania, które słyszała z każdej strony. 

To naprawdę mnie zmieniło. Sprawiło, że się wycofałam, bo widziałam, jak wszyscy paskudnie reagują... - dodała Kim Kardashian. 

Body shaming w ciąży

Body shaming, czyli wyśmiewanie, zawstydzanie, poniżanie kogoś ze względu na to, jak wygląda, dalej niestety jest zjawiskiem powszechnym. Statystyki brytyjskiej organizacji promującej zdrowie psychiczne Mental Health Foundation podają, że co 5. dorosła osoba w przeciągu ostatniego roku czuła się zawstydzona z powodu tego, jak wygląda. Mogłoby się wydawać, że uszczypliwe komentarze nie są czymś groźnym, jednak często zostają one na całe życie w pamięci osoby wyśmiewanej. Body shaming to przemoc i osoba atakowana może przez nią doświadczyć problemów emocjonalnych czy psychicznych.

Body shaming w ciąży to również zjawisko dosyć powszechne. Zwłaszcza w internecie. Należy pamiętać, że ciąża jest sprawą indywidualną i każda kobieta przeżywa i doświadcza jej inaczej. Nie wiemy, z czym zmaga się dana osoba w ciąży, dlatego komentarze na temat ciał innych powinniśmy zachować dla siebie.