Kim Kardashian na liście miliarderów według „Forbes”

Kim Kardashian West trafiła do zestawienia najbogatszych ludzi świata. Sukces ten zawdzięcza rozwojowi swojej firmy KKW Beauty oraz Skims, gdzie ma udziały. Telewizja CNN zdradza, że Coty wykupiło 20% udziałów w założonej w 2017 roku marce KKW Beauty za miliard dolarów. Na tej podstawie wartość udziałów samej Kim Kardashian oszacowano na 500 mln dol. Wartość marki odzieżowej Skims wyceniono natomiast powyżej 500 mln dol, co oznaczałoby, że udziały Kim wynoszą około 225 mln dol. Dodatkowe źródło dochodu stanowią dla gwiazdy budżety reklamowe oraz udział w telewizyjnym show, a także liczne inwestycje i nieruchomości.

Pojawienie się Kim Kardashian na liście najbogatszych ludzi świata wywołało jednak pewne kontrowersje. Po pierwsze wiele ludzi sprzeciwia się określaniu jej mianem self-made woman, która zawdzięcza swój sukces finansowy jedynie własnej ciężkiej pracy i talentowi. Często zwraca się uwagę na fakt, że rodzina, z której pochodzi, zapewniła jej pewny i bezpieczny start w świecie biznesu.

Skandal wybuchł też wokół siostry Kim, Kylie Jenner, która w 2018 mając 21 lat, została ogłoszona najmłodszą osobą, która samodzielnie zarobiła miliard dolarów. W 2020 roku okazało się jednak, że jej majątek wynosi „jedynie” 900 mln dolarów. Dodatkowo na postawie dziennikarskiego śledztwa magazynu „Forbs” zarzucono kobiecie zawyżanie dochodów jej firmy, Kylie Cosmetics, i oszustwa podatkowe.

10 najbogatszych ludzi według „Forbes”

Kim Kardashian ma na liście najbogatszych ludzi świata doborowe towarzystwo. O pierwsze miejsce biją się Elon Musk (151 mld dol) i Jeff Bezos (177 mld dol). Kto zajmuje pozostałe pozycje?

1. Jeff Bezos - 177 mld dol.
2. Elon Musk - 151 mld dol.
3. Bernard Arnault - 150 mld dol.
4. Bill Gates - 124 mld dol.
5. Mark Zuckerbeg - 97 mld dol.
6. Warren Buffett - 96 mld dol.
7. Larry Ellison - 93 mld dol.
8. Larry Page - 91,5 mld dol.
9. Sergey Brin - 89 mld dol.
10. Mukesh Ambani - 84,5 mld dol.

Na liście znalazło się w sumie 2755 osób, czyli o 660 osób więcej niż rok temu. Łączna wartość ich majątku wynosi 8 bilionów dolarów.