Kiedy najczęściej uprawiamy seks?

Czy kiedykolwiek zwracałaś uwagę na dzień tygodnia i porę, w jakiej decydujesz się na seks? A miesiąc, w którym masz największą ochotę na bliskość z partnerem? Brytyjski producent zabawek erotycznych Lovehoney sprawdził, kiedy najczęściej uprawiamy seks - przebadano 2000 osób aktywnych seksualnie, pytano zarówno o porę roku, dzień tygodnia, jak i "najseksowniejszą" godzinę. Efekt? Wiemy już dokładnie, kiedy najwięcej z nas uprawia seks. Poznaliśmy też pory najmniej sprzyjające zbliżeniom.

O jakiej porze roku najczęściej uprawiamy seks?

Według Lovehoney lato jest tą porą roku, która najbardziej kojarzy nam się z seksem, a miesiąc, w którym najczęściej się kochamy, to lipiec. Aktywności seksualnej sprzyja wysoka temperatura i niewielka ilość ubrań, jaką nosimy na sobie, gdy jest ciepło. Analogicznie - najrzadziej decydujemy się na seks w listopadzie i w styczniu, gdy jest zimno i ponuro.

W jakim dniu tygodnia najchętniej uprawiamy seks?

W tym, w którym nie jesteśmy zmęczeni pracą, ani nie myślimy o konieczności pracy następnego dnia - czyli w soboty. Najmniej skorzy do łóżkowych igraszek jesteśmy zaś w poniedziałki, gdy przytłacza nas wizja pracy przez cały tydzień. Co ciekawe, szansa na seks znacząco wzrasta w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

O której godzinie najczęściej uprawiamy seks? 

Raczej nie dziwi też fakt, że najczęściej chodzimy do łóżka wieczorem, Lovehoney jednak dokładnie określił tę porę - to godzina 19:37. Wychodzi więc na to, że większość z nas będzie uprawiać seks w pierwszą sobotę lipca tuż po wieczorynce. Na razie jednak przed nami kilka chłodnych miesięcy ;)