Kevin Spacey pierwszy raz pokazał się publicznie

To było pierwsze publiczne wystąpienie Kevina Spacey, po tym, jak aktor został oczyszczony z zarzutów w sprawie o molestowanie seksualne z 2016 roku.

Kevin Spacey pojawił się w sobotę 3 sierpnia w Muzeum Narodowym w Rzymie, gdzie wyrecytował wiersz "Bokser" autorstwa Gabriele'a Tinti.

Aktor recytował wiersz o prześladowaniu mężczyzny, którego nęka tłum: "Im bardziej cię krzywdzą, tym wspanialszy jesteś. I tym bardziej pusty w środku. Wykorzystywali mnie dla ich własnej rozrywki (...) Przeżyłem tak wiele bezsennych nocy". Trudno było oprzeć się wrażeniu, że wiersz dokładnie odzwierciedla życie aktora.

Mimo panującego upału i zepsutej klimatyzacji Kevin Spacey na spotkanie z fanami przyszedł w pełnym garniturze. Widać, że to pierwsze publiczne wyjście było dla niego niezwykle ważne. Zdaniem fanów wycofanie zarzutów wobec aktora w sprawie o molestowanie seksualne przyniosło aktorowi wielką ulgę.

Kevin Spacey uniewinniony: co dalej z karierą aktora?

Kariera Kevina Spacey legła w gruzach po tym, jak będący u szczytu sławy aktor został oskarżony o molestowanie seksualne młodego mężczyzny w restauracji Club Car w Nantucket. "Mój syn był zwykłym 18-latkiem, który nie miał pojęcia, że ​​wkrótce stanie się kolejną ofiarą sławnego aktora. Kiedy był pijany, Spacey wykorzystał go seksualnie" - mówiła matka chłopaka, dziennikarka telewizyjna Heather Unruh.

Po tych zarzutach Kevin Spacey został wyrzucony z serialu Netflixa - "House of Cards", gdzie grał główną rolę. Producenci usunęli wszystkie sceny z aktorem, a główną bohaterką 6. sezonu uczynił Claire Underwood (Robin Wright). Również reżyser Ridley Scott podjął decyzję o usunięciu aktora z obsady filmu "Wszystkie pieniądze świata".

Wobec Kevina Spacey wystosowano łącznie 30 zarzutów dotyczących napaści seksualnej i napastowania seksualnego. Czy to pierwsze uniewinnienie to początek powrotu aktora do branży filmowej? Czy nazwisko "Spacey" ma szansę znów wrócić na szczyt?