Keira Knightley nie zagra więcej nago

Keira Knightley ma na koncie sporo pamiętnych ról: „To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów” czy „Duma i uprzedzenie” na podstawie powieści Jane Austen (my najbardziej lubimy ją chyba u boku Jamesa McAvoya w produkcji „Pokuta”). W 2015 roku po urodzeniu córeczki aktorka zrobiła sobie krótką przerwę od aktorstwa. Nie tak dawno udzieliła ciekawego wywiadu, w którym padło zaskakujące dla wielu wyznanie. Aktorka zdecydowała się całkowicie zrezygnować z ogrywania rozbieranych scen. 33-latka tłumaczy, że bardzo lubi swoje ciało po ciąży, ale ze względu na swój wiek i fakt, że ma dziecko, nie chce wystawiać go na widok publiczny. Nie znaczy to, że Knightley odrzuci każdy scenariusz przewidujący takie ujęcia. Przeciwnie, jeśli okaże się dobry, będzie ubiegać się o rolę, a gdy zajdzie potrzeba, w określonych momentach zastąpi ją dublerka.

Keira Knightley nie zagra więcej nagich scen

Zawsze czułam się ze swoim ciałem dobrze” – Knightley wyznała odnosząc się do licznych zarzutów związanych z rzekomą anoreksją, które na przestrzeni kariery padały pod jej adresem. Wcześniej nie unikała negliżu na planie – w obrazie „Granice namiętności” czy wspomnianym wyżej „Pokuta” nie brakuje takich ujęć.

Keira Knightley miała problemy psychiczne? „Nie byłam gotowa na taką sławę”

Jeśli chodzi o ostatnią decyzję aktorka wyjaśniła też, że proces wyboru aktorki mającej ją zastąpić w nagich scenach jest szalenie ekscytujący. Przyznała, że komfort związany z takim rozwiązaniem wiążę się dla niej także z faktem, że dublerki często w jej odczuciu prezentują się lepiej niż ona sama: That’s a little bit like you, but better – skwitowała z uśmiechem. Wspomniała też, że nie zawsze czuła się tak pewnie i nie zawsze była tak spełniona i pewna siebie jak dziś. W wieku 22 lat, będąc u progu kariery ciężko zniosła falę krytycyzmu, jaka na nią spadła i która dotyczyła między innymi wyglądu, zmieniającej się wagi – przypłaciła ją depresją i wielomiesięczną terapią. Załujecie, że Keira Knightley nie pokaże się więcej na ekranie nago?