Często zastanawiamy się, co sprawia, że podejmujemy takie, a nie inne decyzje lub zachowujemy się w taki czy inny sposób. Wpływ na to mogą mieć geny, ale nie tylko. Często to, jakie mamy cechy charakteru, jest wywołane tym, pod jaką gwiazdą się urodziliśmy. Znaki zodiaku mogą powiedzieć naprawdę wiele na nasz temat. A jeszcze więcej zdradzi nam duchowe zwierzę, które jest przypisane do naszego horoskopu. Zobaczcie, jakie przewodzi waszemu znakowi zodiaku. 

Każdy z nas ma swoje duchowe zwierzę

Wielu ludziom wydaje się, że wyłącznie horoskop chiński jest związany ze zwierzętami. Tam występują one zamiast znaków zodiaku. Okazuje się jednak, że klasyczny horoskop także może mieć wiele wspólnego ze światem fauny. Każdy znak zodiaku ma bowiem swojego duchowego przewodnika w postaci zwierzęcia. 

Co ciekawe, duchowe zwierzę ma duży wpływ na nasze cechy charakteru. Dlatego też może sprawiać, że zachowujemy się w określony sposób lub mamy takie czy inne upodobania. Sami zobaczcie, jakie zwierzę jest przypisane do waszego znaku zodiaku

Zobacz także: 

Baran - duchowe zwierzę

Zwierzęciem duchowym Barana jest wilk. Uwielbia żyć w stadzie, ale mimo wszystko jest prawdziwym indywidualistą. Nie daje sobie rozkazywać i z reguły to właśnie on jest przywódcą grupy. Gdy coś mu się nie podoba, od razu to pokazuje i potrafi się zbuntować. Jest stanowczy i lepiej nie wchodzić mu w drogę. 

Byk - duchowe zwierzę

Za Bykiem stoi niedźwiedź. Ten zwierz z pozoru jest spokojny, ale gdy się zdenerwuje, lepiej nie być w jego towarzystwie. Najchętniej spędza czas w samotności. Uwielbia się relaksować i prowadzi raczej powolny tryb życia. Nie lubi, gdy ktoś go pospiesza i narzuca mu swoje zdanie. Jest indywidualistą i wyraża to na każdym kroku. 

Bliźnięta - duchowe zwierzę

Bliźnięta to prawdziwe kameleony. Potrafią dopasować się do każdej sytuacji i otoczenia. Są duszami towarzystwa, choć nie lubią wyróżniać się z tłumu. Bywają też tajemnicze i dla wielu pozostają zagadką. Gdy jednak komuś zaufają, nie boją się powierzyć tej osobie najgłębszych sekretów. 

Zobacz także:

Rak - duchowe zwierzę

Żaden inny znak zodiaku nie mógłby być najpopularniejszym zwierzęciem domowym, czyli psem. Rak to prawdziwy przyjaciel. Jest bardzo rodzinny, oddany najbliższym i to właśnie on stoi na straży ogniska domowego. Można mu zaufać i nawet w najtrudniejszych sytuacjach pozostanie wobec nas lojalny. 

Lew - duchowe zwierzę

Lew jest dumny jak paw. Uwielbia chwalić się tym, co posiada i dobrze wyglądać. Ten znak zodiaku jest też nastawiony na sukces i bardzo ambitny. I choć gdy nastroszy piórka wygląda na prawdziwego twardziela, w rzeczywistości jest niezwykle wrażliwy. Ci, dla których schował ogon, doskonale o tym wiedzą. 

Panna - duchowe zwierzę

Panna jest pracowita jak mrówka. Żaden inny znak zodiaku nie jest tak oddany grupie jak ona. Nie boi się nawet najtrudniejszych zadań i często pracuje ponad swoje siły, żeby osiągnąć upragnione efekty. Dzięki temu często to właśnie Panna jest liderem - zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. 

Waga - duchowe zwierzę

Waga ma wiele wspólnego z sową. Jest bardzo mądra, chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, a do tego nie podejmuje pochopnych decyzji. Wszystko dokładnie analizuje i wyważa, czy jej się opłaca. Przez to jednak czasami bardzo trudno jest jej dokonać wyboru - zwłaszcza właściwego. Dlatego zdarza jej się popełniać błędy. 

Skorpion - duchowe zwierzę

Skorpion jest wężem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Bywa tajemniczy i właśnie dlatego wielu osobom wydaje się pociągający. Z reguły podejmuje przemyślane decyzje, ale gdy czuje się zagrożony, może być nieprzyjemny. Z pewnością bywa impulsywny i dość często kieruje się emocjami - zwłaszcza negatywnymi. 

Strzelec - duchowe zwierzę

Strzelec jest jak kot - uwielbia chodzić własnymi ścieżkami. Kocha wyróżniać się z tłumu, ale też dobrze wyglądać. Może przybrać formę łagodnego domatora, żyjącej przygodami pumy lub też walecznego lwa. Ostatecznie jednak i tak najbardziej lubi oddawać się przyjemnościom i tulić do bliskich sobie osób. 

Koziorożec - duchowe zwierzę

Koziorożec jest jak kruk. Uwielbia czerń, która służy mu za kamuflaż. Jest mądry, ambitny i wie, kiedy znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Najbardziej ceni sobie wolność i niezależność. Gdy ktoś mu ją daje, potrafi odwdzięczyć się z namiastką i oddać drugiej osobie całe swoje serce. 

Wodnik - duchowe zwierzę

Zwierzęciem duchowym Wodnika jest jeleń. Wygląda łagodnie, ale potrafi pokazać rogi, gdy coś go zdenerwuje. Wyznaje przede wszystkim własne zasady, jest samotnikiem i nie znosi, gdy ktoś narzuca mu swoją wolę. Choć od czasu do czasu lubi znaleźć się w stadzie, ponad wszystko ceni odpoczynek na łonie natury. 

Ryby - duchowe zwierzę

Ryby to zjawiskowy łabędź. Wygląda niewinnie, ale potrafi ukąsić, gdy ktoś nadepnie mu na odcisk. Ceni sobie jednak spokój i uwielbia przebywać w swoim własnym świecie, owładnięty marzeniami. Właśnie wtedy czuje się najlepiej i prezentuje się najpiękniej. 

Zobacz także: