"Katyń - Ostatni świadek" film z Robertem Więckiewiczem

Film "Katyń – Ostatni świadek” to thriller historyczny, który odsłoni kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II Wojny Światowej, czyli ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Film "Katyń – Ostatni świadek” został zainspirowany biografią Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, naocznego świadka zbrodni katyńskiej. W tej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, który w filmie próbuje dojść przyczyn przedwczesnej śmierci mężczyzny, do której doszło w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 roku. W rolę brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie, wcielił się Alex Pettyfer. Na ekranie zobaczymy również Piotra Stramowskiego, który zagra Andrzeja Nowaka, przyjaciela Roberta Więckiewicza.

"Katyń - Ostatni świadek": historia prawdziwa

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera – Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.