Katarzyna Warnke ostro o sytuacji osób LGBT: "Każdego dnia wylewa się na nas obrzydliwa rzeka kłamstw, bzdur i zabobonów"

W czwartek w Sejmie odbyło się czytanie projektu ustawy Kai Godek "Stop LGBT", zakazującego m.in. marszów równości. Już sam fakt, że temat ten jest dostał się do pierwszego czytania w Sejmie wzbudził ogromne kontrowersje. Swoje oburzenie wyraziła Katarzyna Warnke, która ostatnio bardzo angażuje się w tematy społeczne: głośno było o jej wypowiedzi na temat późnego macierzyństwa czy obojętności wobec uchodźców na granicy z Białorusią. 

Tym razem Katarzyna Warnke nawiązała do faszystowskiej mowy nienawiści wobec mniejszości w Polsce oraz przypomniała, jak historia zatacza koło. 

Katarzyna Warnke: "Głupota, którą prezentuje się obecnie w polskim Sejmie jest horrendalna"

Gwiazda przyznała, że to, co wczoraj wydarzyło się w polskim Sejmie, było szokujące z wielu powodów.

"Między innymi porównywanie społeczności LGBT+ do NSDAP jest diabolicznym odwróceniem faktów historycznych. W nazistowskich Niemczech polowano na osoby homoseksualne i z różowym trójkątem naszytym na pasiak lądowały w obozach zagłady. Głupota, którą prezentuje się obecnie w polskim Sejmie jest horrendalna. Odczłowieczanie - to jest proces, który trwa w najlepsze"

Katarzyna Warnke przestrzegła też, że "rzeka kłamstw, bzdur i zabobonów" może dotknąć każdego. "To jest łamanie podstawowych praw jednostki", zaapelowała na swoim Instagramie i przypomniała słowa Władysława Bartoszewskiego o tym, że "zawsze warto być przyzwoitym" .

"Dotyczy to w tym momencie środowiska LGBT+, ale tak naprawdę dotknie każdego/każdej z nas - prędzej, czy później. Każdego dnia wylewa się na nas obrzydliwa rzeka kłamstw, bzdur i zabobonów. Niezależnie od Waszych poglądów politycznych - nie dajcie się zwieść. Można być prawicowym, nawet radykalnie i pozostać przyzwoitym człowiekiem, szanującym fakty, historię. Szanującym przede wszystkim drugiego człowieka. To, co się obecnie dzieje nie jest sporem politycznym, czy sporem o wartości. To jest łamanie podstawowych praw jednostki. Jeśli dotknie to jednej grupy, wszyscy za to zapłacimy. Tak uczy historia. Tak zaczyna się zamordyzm, totalitaryzm, tak zaczynają się rządy bezprawia i pogardy wobec człowieka. Niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych BĄDŹMY PRZYZWOICI."