Katarzyna Nosowska zapracowała już dawno na miano legendy polskiej muzyki. Od czasu, gdy prowadzi Instagramowy profil dała się poznać z innej strony. Z ironią ostrości "cienia mgły" komentuje obecne wydarzenia i publikuje przemyślenia na najbardziej aktualne tematy. Nie dziwi fakt, że podjęła też temat obecnych wyborów prezydenckich. Ale nie ma tu ani grama złości, nienawiści, obrzucania błotem czy podłości jakie towarzyszą dyskusji na politycznej scenie - jest za to szeroko pojęty humanizm i empatia. Kasia - jak zwykle mistrzowsko!

Katarzyna Nosowska: "głowa państwa też człowiek"

Katarzyna Nosowska proponuje kierować się przy wyborze nowego prezydenta - sercem. Nie kalkulacją, nie politycznymi niesnaskami, ale ze współczuciem. Skłania swoich obserwatorów do refleksji podając przykłady choćby trudów życia w pałacu prezydenckim, "w którym nie można zmienić stylu mebli".  

"Głowa państwa też człowiek. Pięć lat mieszkania w willi, pod której oknami przechadzają się chordy turystów, pięć lat przebywania pośród starych mebli, pięć lat wystąpień publicznych, podróży czy słońce, czy deszcz. Czy rozumiecie, że fundowanie komuś kolejny raz tego trybu jest zwykłą nieczułością? [...] Powiecie, że sam chce, że prosi. Ale w takim zmęczeniu można nie wiedzieć, można majaczyć [...] Czy nie warto człowiekowi dać odpocząć?"

Internauci jak zwykle niezawodnie i w ironicznym stylu skomentowali nagranie artystki:

„Jako człowiek empatyczny nie pozwolę na dalsze cierpienie tego Pana!”

„A jak musi męczyć się Agata Dudzina? 5 lat milczenia.”

„Oszczędzę Mu tego cierpienia. Bede pełna współczucia”

„Pani Kasiu, nie chce mnie Pani adoptować?? Pani empatia, ciepło oraz troska o drugiego człowieka mnie urzekły...Moja Mama nie jest tak empatyczna, może mnie Pani przygarnie?? Będzie nam jak w raju”