Oszczędza pieniądze – realne, nie wirtualne

W okresie bezodsetkowym, tzw. grace period, korzystając z limitu na karcie kredytowej oszczędzasz na odsetkach. Są też karty, które dają dodatkowe oszczędności. Na przykład karta MasterCard 1|2|3 w Santander Bank Polska (RRSO: 14,36%) ma specjalny program zwrotów, dzięki któremu realnie zarabiasz. Jak to działa? Za zakupy we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce, za które płacisz kartą, dostajesz z powrotem na konto 1 proc. ich wartości, za wydatki na wszystkich stacjach paliw w Polsce – 2 proc., a jeśli kartą zapłacisz w dowolnej restauracji lub sieci fast food w naszym kraju, na twoje konto wróci 3 proc. wydanej kwoty. Łącznie z Kartą 1|2|3 możesz zyskać 760 zł rocznie (maksymalnie 63,33 zł miesięcznie).

Nie trzeba mieć jej przy sobie, by nią płacić

W niektórych bankach w bankowości mobilnej możesz wygenerować mobilną kartę kredytową i płacić swoim telefonem. Ponadto karty możesz dodać do tzw. portfela cyfrowego – by płacić telefonem potrzebujesz smartfona w odpowiedniej wersji oprogramowania oraz NFC z systemem Android lub iOS z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. A to jeszcze nie wszystko, bo używać kart możesz także na zegarkach Garmin i Fitbit. Jakie to proste, możesz sprawdzić na www.santander.pl

Chroni twoje pieniądze podczas zakupów online

Z kartą kredytową możesz być też spokojna o bezpieczeństwo twoich środków - dzięki usłudze 3D-Secure, czyli dodatkowej autoryzacji płatności kodem SMS, który otrzymujesz na swój telefon. Karty kredytowe oferują jednak znacznie więcej, m.in. opcję chargeback. Na czym polega to rozwiązanie? Załóżmy, że robisz zakupy w e-sklepie i jako formę płatności wybierasz przedpłatę kartą kredytową. Czekasz na towar, czekasz… W końcu go nie dostajesz lub przychodzi towar niezgodny z umową. W takiej sytuacji bank, na podstawie procedury reklamacyjnej, może dochodzić Twoich racji przed drugą stroną transakcji. Karta kredytowa jest więc dodatkowym zabezpieczeniem twoich zakupów oraz środków.

Możesz się nią dzielić z najbliższymi

Nie należy pożyczać nikomu swojej karty. To jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa finansowego. Ale w niektórych bankach (np. Santander Bank Polska) do karty kredytowej możesz nieodpłatnie zamówić nawet kilka kart dodatkowych. Dzięki temu Twoi bliscy będą mogli korzystać z przyznanych ci środków, na określonych przez Ciebie zasadach, np. zgodnie z ustalonym limitem transakcji. Takie rozwiązanie to dobry pomysł na kieszonkowe dla nastolatków. Zamiast gotówki, wręczasz kartę kredytową, a jednocześnie masz dyskretną kontrolę nad wydatkami swojej pociechy.

Pomaga ci dostać kredyt

Jeśli będziesz spłacać na czas zadłużenie na karcie, zbudujesz pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). A to znaczy, że w przyszłości możesz łatwiej otrzymać kredyt. Także ten poważniejszy, np. na zakup mieszkania czy rozwój firmy. Warto więc dbać o terminowe regulowanie należności. Najprościej ustawić w tym celu na karcie automatyczną spłatę całości zadłużenia. Bank sam pobierze z Twojego konta odpowiednią kwotę i przeleje ją na rachunek płatniczy karty. Możesz też ustawić automatyczną spłatę kwoty minimalnej, a resztę spłacać sukcesywnie, w miarę swoich możliwości.

Da ci szybki dostęp do pieniędzy

Wiadomo, karta kredytowa to wygoda codziennych płatności i finansowe zabezpieczenie na wszelki wypadek. Ale może także zapewnić niezbędny szybki zastrzyk pieniędzy. Tak działa właśnie usługa fast cash w Santander Bank Polska. Dzięki niej możesz jednorazowo zlecić bezpłatny przelew środków z rachunku karty kredytowej na swoje konto osobiste i to zanim jeszcze otrzymasz kartę (ta usługa jest dostępna w chwili przyjęcia wniosku o kartę). A co jeśli pilnie potrzebujesz gotówki, a nie ma w pobliżu bankomatu? Wtedy możesz ją wypłacić dzięki usłudze cash back, w punkcie handlowym z terminalem oznaczonym logotypem Visa Cash Back lub MasterCard „Płać kartą i wypłacaj”.

Jest wygodniejsza niż kantor

Mając kartę kredytową podczas podróży za granicą, nie musisz szukać kantoru. Jeśli używasz karty kredytowej World MasterCard® za przewalutowanie transakcji zagranicznej wykonanej w innej walucie niż polski złoty nie zapłacisz prowizji. 

Sprawia, że świat jest trochę lepszy

Są również karty, dzięki którym możesz finansowo wspomóc innych – dzieci, zwierzęta, osoby potrzebujące. Tak działa np. karta kredytowa Visa Silver „Akcja Pajacyk” wydawana przez Santander Bank Polska. Używając jej, pomagasz w finansowaniu szkolnych posiłków dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Od każdej dokonanej transakcji część środków bank przekazuje na wsparcie programu Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej.

Z oferty karty kredytowej mogą skorzystać osoby, które spełnią wymagane przez Santander Bank Polska S.A. warunki oceny zdolności kredytowej.

Kartę kredytową w Santander Bank Polska możesz zamówić w oddziale, na infolinii oraz w usługach Santander internet.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są na stronie santander.pl oraz pod numerem1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora).
Lista zgodnych urządzeń i oprogramowania wymaganego do używania portfeli cyfrowych oraz karty mobilnej znajduje się na www.santander.pl/ms/plac-mobilnie. Płatność telefonem jest też transgraniczną transakcją płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych oraz transgraniczną transakcją płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych. Przelew z rachunku karty kredytowej to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego. Przewalutowanie transakcji płatniczej to usługa obsługi karty kredytowej. Kod 3D-Secure jest usługą powiadamiania SMS.RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Stan na dzień 10.12.2018 r.
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.