Karolina Kurkova już w wieku 15 lat rozpoczęła międzynarodową karierę w modelingu. Dziś jest gwiazdą największych pokazów mody i  króluje na na okładkach najsłynniejszych magazynów świata. Współpracowała z prestiżowymi markami , m.in. Chanel, Gucci i Luis Vuitton, a w 2002 roku została ogłoszona modelką roku. Ostatnio na jej Instagramie pojawiły zdjęcia z nagiej sesji, na których gwiazda eksponuje wyraźnie zaokrąglony brzuszek. To już trzecia ciąża czeskiej modelki i musimy przyznać, że macierzyństwo naprawdę jej służy.

Zaskoczona para, chwali się wiadomością o ciąży

Modelka od lat jest związana z Archim Drury, z którym wychowuje już dwójkę dzieci – Noaha Lee i Tobina Jacka. Trzecia ciąża była dla nich dużym zaskoczeniem, ale para nie kryje swojej radości. W wywiadzie dla magazynu Glamour Karolina wyznaje:

Wierzę, że rzeczy dzieją się wtedy, kiedy powinny – to magiczna chwila, nad którą nie zawsze mamy kontrolę. Musimy się poddać, być cierpliwym, ewoluować i wzrastać. Ale bycie w ciąży po raz trzeci, a zwłaszcza w tym czasie, to inne doświadczenie.

Gwiazda traktuje ciążę jako magiczny czas. Czas przemyśleń, wyciszenia i ponownej oceny życiowych sytuacji. Przyznaje, że sesja zdjęciowa, która udokumentuje ten niezwykły stan była jej marzeniem od lat, ale zawsze wstydziła się pokazać ciążowy brzuszek. Wiąże się to z historią, którą przeżyła jako niemowlę. Ponieważ urodziła się aż trzy tygodnie za wcześnie, musiała przejść operację ratującą przepuklinę i wewnętrzną ścianę żołądka, w efekcie czego jej pępek przypomina płaską plamę. Do tej pory się tego wstydziła, teraz, jako 36 –letnia kobieta z dumą prezentuje go na sesjach zdjęciowych. Trzeba przyznać jednak, że świat jest pełen paradoksów. Życie modelki, choć dokumentowane przez cały jego okres, często pomija chwile, które są dla nich naprawdę ważne.

Uwielbiam to, co dzieje się z moim ciałem podczas ciąży. To piękny, kobiecy, zmysłowy czas. – mówi modelka.

Zobacz też: Naukowcy ostrzegają: Covid-19 będzie miał dewastujący wpływ na kobiety w ciąży

 

Naga sesja Karoliny Kurkovej jest symbolem przełomu  

Naga sesja zawsze wywołuje duże poruszenie, a naga sesja ciężarnej kobiety to fenomen na skalę światową. Karolina Kurkova wygląda na niej po prostu kwitnąco. Są delikatne, zachowane w dobrym guście, a przy tym niezwykle wzruszające. Białe tło, sprawiające wrażenie prześwietlonego i delikatnie zakrywające miejsca intymne dłonie nadają im subtelności i kobiecej elegancji. Nic więc dziwnego, że zdjęcia wywołały duże poruszenie – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W komentarzach posypały się tysiące gratulacji.

"Trzecia ciąża dała mi możliwość w końcu poczuć się wolną w swoim ciele. To jest czas wrażliwy, intymny dla nas wszystkich. Teraz, kiedy wszyscy jesteśmy w domu, mamy czas, aby zastanowić się nad rzeczami, które są ważne – zwłaszcza gdy mamy dzieci. Czego ich uczymy? Co im przekazujemy?" – tłumaczy modelka

Ciążowa sesja może być dla kobiet pewnym rodzajem terapii. Sprawdzianem, który doda im pewności siebie i nauczy kochać to, co przynosi im los. Ciało jest bagażem życiowych doświadczeń, a ciąża pięknym dowodem kobiecości – dowodem siły i odwagi godnych prawdziwej Wonder Woman.

Zobacz także:

Płeć trzeciego dziecka Karoliny Kurkovej i Archima Drury’ego nie jest póki co znana, podobnie jak termin porodu. Mimo to już teraz gratulujemy przyszłym rodzicom nie tylko ciąży, ale przede wszystkim odwagi w tak mocnym i życiowym wyznaniu przyszłej mamy.

Zobacz też: Agnieszka Chylińska wydała nową książkę dla dzieci: "W książkach nie unikam trudnych tematów"