Karolina Korwin-Piotrowska pisze książkę: o czym?

Karolina Korwin-Piotrowska poinformowała, że rozpoczęła pracę nad ważnym projektem. Dziennikarka napisze książkę o przemocy w szkołach artystycznych. "Pięć lat „chodzi za mną” jeden temat" - napisała na Instagramie.

"Mam taki rytuał, że w momencie zaczęcia pracy nad nową książką kupuję sobie notes dedykowany tylko jej. Tam robię notatki, zapisuję numery telefonów, ważne rzeczy. Dzisiaj kupiłam ten notes. Będzie idealny. Jest już w nim plan pracy i całkiem spora lista, potwierdzonych, nazwisk...." O czym będzie książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej?

Moja pamięć pełna jest straszliwych opowieści o upokarzaniu ludzi w szkołach artystycznych. Pięć lat. Czas przestać czekać, trzeba się za to brać. Zryje mi to beret i emocje, ale kto jak nie ja i kiedy, jeśli nie teraz?

Dziennikarka zachęca wszystkich, którzy chcą podzielić się z nią swoją historią do kontaktu: "Jeśli macie historie do podzielenia się ze mną, mówiące o tym, jak byliście poniżani, niszczeni, zabierano wam godność i seksualność w imię „sztuki” czekam na nie.

Chodzi o uczelnie artystyczne. O przemoc w białych rękawiczkach „artyzmu”. Polskie #metoo nadchodzi. Ono już szykuje się do skoku i do rewolucji. Ma twarz człowieka, który walczy o godność. Tylko tyle i aż tyle. Macie moje wsparcie. Pomoc. Dyskrecję. Wiem, przez co przeszliście, bo sama też przez wiele przeszłam. I trzeba skończyć z systemową przemocą w miejscu pracy i nauki.
Rozwalimy to. Razem. Teraz.
Zróbmy TO.