Karl Lagerfeld ostro o #MeToo

Znany projektant mody Karl Lagerfeld zabrał ostatnio głos w sprawie głośnego w ubiegłym roku ruchu MeToo, który ujawnił kilka głośnych afer seksualnych w Hollywood. Karl Lagerfeld w wywiadzie dla magazynu Numéro w ostrych słowach skrytykował MeToo.

Mam dosyć tego całego #MeToo. Najbardziej szokuje mnie w tym wszystkim to, że wiele gwiazdeczek potrzebowało dwudziestu lat, by przypomnieć sobie co się wydarzyło. Nie wspominając już o tym, że nie ma świadków oskarżenia. - powiedział Karl Lagerfeld w wywiadzie dla Numéro

Karl Lagerfeld, który jest dyrektorem artystycznym domu mody Fendi i Chanel przyznaje, że rozgłos, jaki zyskała akcja MeToo źle wpływa na jego współpracę z modelkami.

To jest niedopuszczalne, bym musiał pytać modelki, której pracą jest pozowanie, czy czuje się komfortowo pozując. - mówi w wywiadzie Karl Lagerfeld

Niemiecki projektant mody w równie nietaktowny sposób wypowiedział się o męskich modelach, nazywając ich "chudymi rzeczami o chudych zębach" Projektant dodał, że "pewnością nie grozi im szykanowanie".

Karl Lagerfeld skrytykowany przez branżę

Karl Lagerfeld znany jest z mocnych i często nietaktownych wypowiedzi. Słynny niemiecki projektant mody w ostrych skrytykował politykę imigracyjną Angeli Merkel, a także potrafił powiedzieć wprost o Adele, że jest gruba. Ostatnia wypowiedź projektanta o ruchu MeToo spotkała się z mocną krytyką wśród gwiazd i świata showbiznesu.

Aktorka Rose McGowan, która była jedną z pierwszych gwiazd wspierała ruch MeToo w odpowiedzi na sława Karla Lagerfelda wstawiła swoje zdjęcie z zakonnicą i wezwała wszystkich do bojkotu Chanel, wstawiając w mediach społecznościowych #BoycottChanel.

Jeśli nie chcesz, żeby twoje spodnie ciągnęły się, dołącz do klasztoru. Karl, przeczytałem twój obrzydliwy cytat zeszłej nocy. Czułam się brudna. Dziś rano poznałem Siostrę Irenę i sprawiła, że ​​poczułam się lekka. Jestem pewna, że ​​siostra Irena wybaczy ci, że jesteś mizoginistką dinozaura, ale myślę, że jesteś podłym, małym, czarnym duszkiem, a ja nie. - napisała Rose McGowan

Znana komiczka Whitney Cummings na swoim Twitterze napisała:

Karl Lagerfeld ma dość # MeToo. Ja mam dość starych, bogatych facetów, którzy zarabiają pieniądze na niepewności kobiet. 

Chyba znany projektant nie przemyślał do końca swoich słów, ale mleko się rozlało i Karl Lagerfeld może następnym razem kilka razy się zastanowi, zanim wypowie się na dany temat.