KappAhl zrealizował kampanię, w której pokazuje, jak sprawić, bu ubrania były wytrzymałe, a ich produkcja nie szkodziła środowisku. Okazuje się, że uszycie jednej pary jeansów wymaga zużycia aż 11 000 litrów wody! Wniosek? Ubrania powinny być ponadczasowe, byśmy nie musiały wymieniać garderoby zbyt często. 

Wyrzucamy za dużo ubrań!

Jak mówią statystyki, w tej chwili rocznie kupujemy średnio 12 kilogramów ubrań, a wyrzucamy 8 kilogramów. Nawet nie oddajemy ich organizacjom charytatywnym, tylko pozwalamy skończyć żywot w koszu na śmieci. Tymczasem, gdy ulubiona sukienka czy spodnie już nam się znudzą, możemy dać im nowe życie wymieniając się z koleżankami, sprzedając lub po prostu oddając do sklepu podczas kolejnych zakupów. Odzież zostanie przekazana potrzebującym lub przetworzona na nowe kolekcje.

Nie idź na kompromisy podczas zakupów

Aby ubranie służyło nam dłużej nie wystarczy klasyczny krój czy uniwersalne kolory. Ono po prostu musi nam sie podobać. Tu nie ma miejsca na stosowane tak często półśrodki. Gdy jesteś w przymierzalni i nie wiesz, czy sukienka na pewno dobrze leży, nie kupuj jej! Jest duża szansa, że znajdziesz powód, by jej nie nosić i w konsekwencji wyrzucić. 

Dbaj o zawartość swojej szafy

Wiele marek odzieżowych, w tym KappAhl, szczyci się dbaniem o środowisko. Na nic jednak zdadzą się ich starania, jeśli ty nie będziesz podejmować racjonalnych wyborów kupując ubrania dobrej jakości. Ważne jest także to, w jaki sposób o nie dbasz: czytaj metki i dostosowuj sposób prania do rodzaju tkanin. Dzięki temu odzież znacznie dłużej zachowa swój idealny fason i kształt. Nie skreślaj spódnicy czy bluzki tylko dlatego, że pojawiła się na niej plama! W większości wypadków można się jej szybko pozbyć. Również trudne do usunięcia plamy z owoców usuniesz dzięki odrobinie wrzącej wody.

Dostrzeż potencjał swojej garderoby

Nawet jeśli od miesięcy nie nosisz danej bluzki czy swetra, to jeszcze nie powód, by je od razu wyrzucać. Zaproś przyjaciółkę, rozłóżcie zawartość twojej szafy na łóżku lub kanapie i spróbujcie stworzyć nowe, ciekawe zestawy. Często wydaje nam się, że dana torebka czy spódnica wygląda ciekawie tylko w jednej albo dwóch stylizacjach. Tymczasem to często nieprawda! Świeże spojrzenie przyjaciółki jest szansą na danie ubraniom nowego życia.