Kampania "Co wolno w filmie, to nie w życiu" - o co w niej chodzi?

"Rasista, seksista, homofob? Tak, ale tylko na ekranie" - tymi słowami aktorzy znani z kultowych polskich seriali przekonują nas, że pewne słowa mogą być używane ale tylko w języku filmowym, nigdy codziennym. Na pomysł takiej kampanii wpadło Kino Polska, gdzie wyświetlane są polskie filmy, takie jak "Kiler", "Miś", "Nic śmiesznego", "Poranek Kojota". Właśnie w tych produkcjach padają teksty, które pokazują pewne stereotypy społeczne. Ale "Co wolno w filmie, to nie w życiu" i właśnie tak brzmi tytuł kampanii z udziałem Cezarego Pazury, Katarzyny Figury i Michała Milowicza - aktorów, którzy na ekranie wypowiedzieli niejedno "obraźliwe słowo". Dlatego tym bardziej przekaz płynący z ich ust jest mocniejszy i bardziej do nas trafia. 

"Moja żona lafirynda. Na górę do garów", "To dupeczki, jazda roznosić drinki", "Pedały j...ne" - te znane nam doskonale zdania i sceny z polskich filmów są przytoczone w spocie, który będzie pokazywany w mediach społecznościowych .

Zobaczcie spot promocyjny z udziałem Katarzyny Figury, Cezarego Pazury i Michała Milowicza. 

UWAGA: padają w nim przekleństwa!

Kampania "Co wolno w filmie, to nie w życiu" rusza w piątek, 18 września. W planach są przewidziane kolejne spoty między innymi z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, Michała Koterskiego czy Krzysztofa Gonciarza.

Zdecydowałem się na współpracę z Kino Polska, ponieważ uważam, że kampania "Co wolno w filmie, to nie w życiu" jest mądra. Uświadamia poprzez rozrywkę, bawi i uczy jednocześnie, idealnie łącząc przyjemne z pożytecznym. Dla mnie, jako aktora, jest to bardzo ważne, bo zaczęliśmy traktować wszystko serio i często nie potrafimy podejść do filmu i jego bohaterów z odpowiednim dystansem, nawet jeśli jest to komedia. Jestem aktorem, więc bywam rasistą, seksistą i homofobem, ale tylko na ekranie, nigdy w życiu codziennym – komentuje swój udział w kampanii Cezary Pazura.

My już nie możemy doczekać się kolejnej odsłony projektu.

Przeczytaj także: "Tato zabił mamę”, „Tu zostałam zgwałcona”, „Zgwałcił, nie siedzi”. Kto jest autorem tych przerażających wyznań? Kim są Plakaciary?

Zobacz także: