Julianne Moore w filmie "Gloria Bell"

Film "Gloria Bell" ze wspaniałą Julianne Moore to brawurowy i szczery portret współczesnej kobiety, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość.  

Gloria (w tej roli Julianne Moore) stara się żyć pełnią życia. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę. Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.

Jak podkreśla reżyser filmu Sebastián Lelio "Gloria Bell" to bardzo intensywny portret kobiety. "Jest obecna w każdym kadrze tego filmu. Każda scena dotyczy jej istnienia w świecie, chwila po chwili. W życiu otaczających ją osób Gloria gra rolę drugoplanową. Chodziło mi o to, żeby z tej drugoplanowej osoby uczynić główną bohaterkę. Tak jak wszyscy, Gloria dostaje od świata w kość, ale podnosi się, bo chce doświadczać piękna życia, często zamkniętego w drobnych rzeczach." 

Julianne Moore o swojej roli w filmie "Gloria Bell"

"Rzadko widzi się film tak intymnie skupiony na zwykłym życiu zwykłej kobiety, z całym jego dramatyzmem" mówi laureatka Oscara i trzech Złotych Globów o filmie "Gloria Bell". W specjalnym wywiadzie aktorka opowiada o tym, co urzekło ją w roli Glorii Bell oraz co najbardziej ceni w wizji Sebastiána Lelio i dlaczego uważa, że z Glorią może zidentyfikować się każda kobieta:

Premiera filmu "Gloria Bell" w kinach 24 maja 2019. Wybierzecie się?