Judyta Turan miała 37 lat. Aktorka znana m.in. z serialu „M jak miłość”, „Klan” i „Barwy szczęścia” odeszła 12 lutego 2021 roku. O jej śmierci poinformował media Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka przez lata zmagała się z nowotworem piersi, podobnie jak jej mama. Kilka lat temu apelowała do fanów o wsparcie finansowe w kwestii kosztownej operacji.

Judyta Turan nie żyje

12 lutego  2021 Związek Artysów Polskich poinformował  o śmierci znanej aktorki, Judyty Turan.

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!

Aktorka mówiła, że składa się kilku warstw, a każda pochodzi z innego miejsca na świecie. Była zwolenniczką techniki Misnera. Judyta Turan, podobnie jak jej mama zmagała się z rakiem piersi HER 2+. Choroba postępowała bardzo szybko. W 2018 roku gwiazda przeszła operację usunięcia 8 węzłów chłonnych. Pierwsze oficjalne informacje o jej chorobie pojawiły się dwa lata temu, kiedy  prosiła fanów o pomoc finansową w celu wykonania kosztownej operacji w Niemczech.

Jestem pod opieką lekarzy z Niemiec, którzy podjęli się leczenia. Miałam ogromne szczęście trafić do kliniki świetnego lekarza, dr Janusza Vorreitera. Jestem pod jego stałą opieką, a także współpracującego z nim onkologa dr Sandnera z Passau oraz profesora Heitmanna z Monachium. Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystują się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy – pisała w opisie zbiórki

Zobacz też: "Helmut Newton. Piękno i bestia" - premiera filmu o artyście, którego się kocha lub nienawidzi

Aktorka osierociła dwie córki, 8 - letnią Emmę i 6 - letnią Gretę. 

Gdy człowiek dowiaduje się, że ma raka, nagle uświadamia sobie, że jest śmiertelny... - pisała 

Judytę Turan z wielkim żalem żegnają przyjaciele, aktorzy i fani. 

Zobacz też: Dzisiaj wypada Galentine’s Day: "To święto przypominające nam o sile kobiecej przyjaźni i jej celebrowaniu" [OKIEM EKSPERTA]