Jude Law jako młody papież Pius XIII ze swoimi nałogami i wspaniała Diane Keaton jako zakonnica, na dodatek sfilmowani ironicznym okiem Paolo Sorrentino. To będzie serial roku!

Całość będzie miała osiem odcinków i wystartuje jesienią 2016 w Sky Atlantic w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech, HBO w Stanach i Canal + we Francji.

Sorrentino, odpowiedzialny za filmowe dzieła (nie bójmy się użyć tego określenia w przypadku reżysera) "Młodość" i "Wielkie Piękno" jest bardzo wnikliwym obserwatorem rzeczywistości. Mistrzowsko używa w swoich filmach symboliki, ironicznie komentując zjawiska społeczne i wydarzenia. Postaci w jego filmach często są przerysowane, monologi i długie dialogi bohaterów to punkt wyjścia do głębszej refleksji.

Do tego wysmakowane kadry, świetnie dobrana muzyka i hipnotyzujący aktorzy. Jesteśmy niemalże pewne, iż Jude Law w roli kontrowersyjnego młodego papieża podbije serca widzów. Nie wspominając o Diane Keaton, która w roli zakonnicy będzie z pewnością bardzo przekonująca.

Zobaczcie trailer!

Nie możemy się doczekać tej premiery, zapowiada się wspaniała serialowa jesień!