John F. Kennedy Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy byli ulubieńcami Ameryki. Ikony Nowego Jorku. Ikony stylu. Ikony popkultury. On był najprzystojniejszym i najbardziej pożądanym kawalerem w USA. Ona była piękna, inteligentna, zabawna i zawsze doskonale ubrana. Projektanci marzyli, by Carolyn nosiła właśnie ich stroje, a niektóre domy mody wręcz tworzyły kolekcję z myślą o stylu Bessette. Na jej charakterystyczny wizerunek składały się szczupła sylwetka, wysoki wzrost, długie jasne blond włosy, luksusowe torebki (jednak nigdy z wyraźnie widocznym logo), klasyczne stroje z nowoczesnym twistem oraz dodatki wysokiej jakości: eleganckie buty, ciemne okulary, droga, ale nieostentacyjna biżuteria, a nawet tak modne ostatnio opaski.

Podobno Kennedy Jr. zakochał się w Bessette od razu, ale ona wcale nie tak prędko uległa jego czarowi. Dlatego John tak zafascynował się Carolyn - była pierwszą kobietą, o którą musiał się starać. Ich miłość była wielka, namiętna i gwałtowna, a śmierć - przedwczesna i tragiczna. 16 lipca od wypadku lotniczego, w którym John Kennedy Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy ponieśli śmierć, minęło równo 20 lat. Z tej okazji przypominamy Wam ich historię.

 

John F. Kennedy Jr. - syn Jackie Kennedy i prezydenta USA

John Kennedy Jr. był pierwszym playboyem Nowego Jorku. Wysoki, przystojny, barczysty, zwracał uwagę, gdziekolwiek się pojawił, tym bardziej, że był czarujący. Magazyn "People" ogłosił Johna Jr. "najseksowniejszym żyjącym mężczyzną", a kobiety często składały mu niemoralne propozycje. Zresztą, młody Kennedy równie często z nich korzystał. O jego kochankach można by napisać oddzielny artykuł. Zaliczały się do nich m.in. Madonna, Sarah Jessica-Parker (Kennedy miał nawet wystąpić w jednym z odcinków "Seksu w wielkim mieście"), księżna Diana oraz Daryl Hannah. Z tą ostatnią spotykał się, gdy poznał Carolyn Bessette.

ZOBACZ ZDJĘCIA Johna F. Kennedy'ego Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy

Carolyn Bessette-Kennedy: kim była?

Carolyn Bessette urodziła się 7 stycznia 1966 roku w Nowym Jorku. Była najmłodszą z córek Williama J. Bessetta i Anny Messiny. Od najmłodszych lat uchodziła za inteligentną, piękną, ale bardzo nieśmiałą dziewczynę. W szkole średniej wytypowano ją do miana najpiękniejszej uczennicy rok. Bessette studiowała nauczanie początkowe w Boston University's School of Education. Przez pewien czas, ze względu na warunki fizyczne, Carolyn pracowała jako modelka. Następnie związała się z marką Calvin Klein - została rzeczniczką prasową tego słynnego amerykańskiego brandu, a także nieoficjalną ambasadorką marki. To właśnie Bessette namówiła szefostwo domu mody do zaangażowania do promowania CK młodej brytyjskiej modelki, Kate Moss. Prywatny styl Carolyn bardzo wpływał na kolekcje Kleina, wkrótce jej nazwisko i nazwa brandu stały się nierozerwalne. Carolyn Bessette już nie tylko odpowiadała za kontakty z mediami i kampanie promocyjne domu mody, ale także współpracowała z jego najważniejszymi klientami - jak znane aktorki, milionerki czy sama śmietanka Hollywood.

Carolyn Bessette i John F. Kennedy Jr. poznali się w 1992 roku. Jednak oficjalnie jako para zadebiutowali dopiero dwa lata później. Sława i renoma Kennedy'ego jako nowojorskiego celebryty i kobieciarza odstraszały nieśmiałą Bessette. Ponieważ Carolyn pracowała z gwiazdami, wiedziała już, jakie są ciemne strony popularności. Gdy tylko pierwszy raz pojawiła się u boku Johna, paparazzi nie odstępowali jej na krok. Wkrótce Bessette i Kennedy stali się najpopularniejszą, najczęściej fotografowaną i najpilniej śledzoną parą Ameryki. Carolyn nie znosiła nowo nabytej sławy zbyt dobrze...

Zobacz także:

Ślub Carolyn Bessette i Johna Kennedy'ego

Carolyn i John wzięli ślub 21 września 1996 roku, cztery lata po tym, gdy się poznali. Ceremonia i przyjęcie było utrzymane w sekrecie, o zaślubinach pary nie wiedział nikt poza najbliższymi. Bessette miała wręcz obsesję, by ani jeden szczegół na temat jej ślubu z Kennedym nie przedostał się do mediów. Dlatego zdjęcia szczęśliwych Carolyn i Johna pojawiły się w światowej prasie dopiero kilka dni później. Bessette wzięła ślub w prostej perłowobiałej sukni marki Narciso Rodriguez. Jej stylizacja, pełna elegancji, gracji i wysublimowanego szyku, inspiruje do dziś. Carolyn zawsze malowała się delikatnie - podobnie było na ślubie. Swoje blond włosy związała luźno z tyłu, dzięki czemu prezentowała się bardzo dziewczęco.

John, Carolyn i narkotyki

Oświadczyny, a potem ślub z Kennedym miały dać Carolyn pewność co do tego, że amerykański playboy będzie jej wierny. Niestety, jeśli wierzyć plotkom, nie do końca tak było. Nawet jeśli John nie zdradzał żony, to z pewnością nie przestał interesować się i flirtować z kobietami. Bessette wpadała z tego powodu w furię. Lekiem na ciągły stres, podejrzliwość i presję, jaką czuła nieustannie ze strony mediów, okazały się narkotyki. Mówi się, że Carolyn Bessette-Kennedy nie stroniła nawet od tych silnych, jak kokaina, choć jej przyjaciele zaprzeczają tym doniesieniom. Pewnym jest jednak, że z każdym kolejnym dniem małżeństwa z Johnem zły stan Bessette się pogłębiał. Według niektórych, tuż przed tragicznym wypadkiem Carolyn cierpiała na depresję, a John chciał rozwodu.

Głównym problemem, z jakim zmagała się Carolyn Bessette-Kennedy, była nagła i niechciana sława. Żona Johna Kennedy'ego Juniora skarżyła się przyjaciołom, że jedyną opcją, by uniknąć fotoreporterów, jest wychodzenie z domu o 7 rano. Mówiła też, że ciężko jest jej starać się o ciekawą pracę, bo od razu jest posądzana o "sprytne wykorzystywanie nazwiska Kennedy". Poza tym Carolyn miała dosyć ciągłych porównań z matką swojego męża, Jackie Kennedy. W końcu Bessette postanowiła całkowicie zerwać swoje relacje z mediami. Choć proponowano jej okładki najbardziej prestiżowych magazynów modowych i z segmentu "people" oraz namawiano na wywiady w prasie i telewizji, Bessette konsekwentnie odmawiała. Tymczasem jej paranoja związana z rzekomą niewiernością Johna pogłębiała się...

Carolyn była coraz bardziej osamotniona, rzadko wychodziła z domu, pokłóciła się także z siostrą Kennedy'ego, Caroline, oraz nie znosiła Michaela Bermana, bliskiego przyjaciela Johna oraz jego wspólnika w magazynie "George" (było to męskie czasopismo założone i prowadzone przez Kennedy'ego Juniora). Gdy 31 sierpnia 1997 roku księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, Bessette niemal wariowała ze strachu. Bała się, że nadmierne zainteresowanie mediów nią i jej mężem nie tylko zniszczy ich zwiazek, ale może też zagrażać ich życiu. Kilka miesięcy przed śmiercią państwo Kennedy rozpoczęli terapię dla par.

Śmierć Carolyn Bessette-Kennedy i Johna Kennedy'ego Juniora

Carolyn Bessette-Kennedy (33) i John F. Kennedy Jr. (38) zginęli 16 lipca 1999 roku. Lecieli prywatnym samolotem, pilotowanym przez Kennedy'ego, na ślub jego kuzynki. Poza Johnem i jego żoną na pokładzie była także siostra Carolyn, Lauren Bessette. Samolot rozbił się w pobliżu wysepki Martha's Vineyard, gdzie miała odbyć się ceremonia i wesele. Przyczyną katastrofy miały być kiepska widoczność i utracenie przez pilota kontroli nad maszyną. Ciała ofiar dopiero po 5 dniach od wypadku zostały wyłowione z Oceanu Atlantyckiego. Członkowie klanu Kennedych, na wieść o śmierci Johna Juniora, powtarzali tylko:

"Dobrze, że Jackie tego nie dożyła..."

16 lipca 2019 roku minęło dokładnie 20 lat od tragedii, w której zginęła najsłynniejsza para Ameryki XX wieku.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Carolyn & John at their Hyannis Port home, Thanksgiving 1997

Post udostępniony przez CLASSIC DAYDREAM (@classicdaydream) Maj 1, 2019 o 8:56 PDT